OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela Wielkanocna, 14.04.2013

Dziś III niedziela wielkanocna – rozpoczyna ona w Kościele Tydzień Biblijny.
Hasłem przewodnim tygodnia są słowa : „Biblio, Ojczyzno Moja”.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś w czasie Mszy św.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. próba dla dzieci komunijnych.

W piątek o 18.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania – z klas trzecich Gimnazjum.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Więckowic Starych. O przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy parafian z Pawłowic – dzielnica Brody – Dziesiątki. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o kościół.

Dziękujemy za fundowanie renowacji stacji Drogi Krzyżowej. Hojność okazały dwie rodziny oraz nasi parafianie z Gorzowa z ulicy Byczyńskiej, Moniuszki i Polnej. Serdeczne Bóg zapłać Zostało jeszcze 5 stacji – i z góry Bóg zapłać tym wszystkim, którzy zdecydują się jeszcze na sponsorowanie renowacji kolejnych stacji Drogi Krzyżowej.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

Przed kościołem rozprowadzamy Gazetki Parafialne.

Gorzów Śl., 2013 – 04 – 14, nr 262

GAZETKA PARAFIALNA (wyciąg)

PARAFIALNE UROCZYSTOŚCI, WYDARZENIA - DATY, TERMINY…

Najbliższe miesiące są dosyć bogate w wydarzenia parafialne, z wyprzedzeniem więc w „Gazetce” podajemy daty, terminy, godziny niektórych z nich, by po prostu wiedzieć i zarezerwować czas w danym dniu:

1. Pielgrzymka do Medjugorje odbędzie się w zaplanowanym terminie - wyjazd w niedzielę 23.06, powrót 30.06. Z parafii zgłosiło się 38 osób, z par. Kościeliska - 8.
Spotkanie przedpielgrzymkowe z organizatorem p. Podzielnym z Olesna w salce przy plebanii w niedzielę 19 maja o godz. 16.30. Na spotkaniu przedstawi on szczegóły pielgrzymki, odpowie na pytania i zbierze należność za pielgrzymkę.

2. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Bp Ordynariusz młodzieży z trzecich klas Gimnazjum w środę 15 maja o godz. 18.00. Ze względu na małą ilość młodzieży, bierzmowanie udzielane będzie tylko w jednym kościele w dekanacie, kolejno w poszczególnych parafiach, w tym roku w Sternalicach.

3. I komunia św. w trzecią niedzielę maja czyli 20 maja o godz .11.00 (zbiórka dzieci o 10.30) . Spowiedź przed I komunią w sobotę 19 maja od 16.00.

4. Rocznica I komunii św. w niedzielę później, 26 maja o 9.30 (zbiórka dzieci o 9.00). Zarazem jest to nasz doroczny odpust parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej – suma odpustowa o 11.00.

5. Boże Ciało 30 maja. Procesja o 9.00. I jak zawsze w oktawie Bożego Ciała wieczorne Msze św. „od gradobicia” z procesją eucharystyczną w intencji parafian z poszczególnych wiosek i Gorzowa.

6. Nabożeństwa majowe w kościele po wieczornej Mszy przez cały maj. Parafianie z wiosek niech chętnie gromadzą się w swoich wioskach przy Krzyżu czy kapliczce na samodzielnym odprawianiu tych nabożeństw.

7. Nabożeństwa fatimskie od 13 maja – każdego 13-go dnia miesiąca do października. Zapraszamy do udziału, odprawiamy nowennę przygotowującą do rocznicy 100-lecia tychże objawień maryjnych.

8. Bóg zapłać serdeczne za ofiary składane w drugie niedziele miesiąca – dzięki nim prowadzone są prace nad renowacją i konserwacją ołtarzy, obrazów, rzeźb w naszym kościele – nasza świątynia nabiera powoli blasku. Także Bóg zapłać serdeczne za fundowanie renowacji stacji Drogi Krzyżowej. Tak wielu z nas odpowiedziało na tę prośbę !!!
W sprawie budowy dzwonnicy i rewitalizacji terenu przy kościele trwają ciągle intensywne starania – załatwianie formalności to istna „droga przez mękę”, proszę o modlitwę w tej sprawie.

Zapowiedzi przedślubne :

Pielok Magdalena, Gorzów, Leśniki 1 – Wazner Krystian, Jastrzygowice 69
Kus Agnieszka , Pawłowice 35 – Kulesa Damian, Jastrzygowice 8
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Przypomnienie kolejki w sprzątaniu kościoła – w soboty o godz. 9.00
Dziękujemy !!!

20 kwiecień – Pawłowice, Brody, Dziesiątki
27 kwiecień – Pawłowice, kolonia, wieś nr 6 – 30
04 maj – Pawłowice wieś, nr 31 – 64
11 maj – Pawłowice wieś, nr 64 do końca
18 maj – Gorzów, ul. Piłsudskiego prawa strona
25 maj – Gorzów, ul. Piłsudskiego lewa strona