OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela wielkanocna, święto Miłosierdzia Bożego, 7.04.2013

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po południu o 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i w salce spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.

Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Był on obchodzony w październiku; decyzją Episkopatu to Niedziela Miłosierdzia, czyli druga niedziela wielkanocna, ma rozpoczynać ten tydzień. Objawienia św. Siostry Faustyny mówią wyraźnie, że każdy chrześcijanin, korzystając z nieskończonego Bożego Miłosierdzia, miłosierdzie bliźnim powinien okazywać. Formy tegoż miłosierdzia mogą być oczywiście różne, tym niemniej miłosierdzie zawsze powinno być obecne w naszym życiu.

Jutro w poniedziałek Kościół obchodzić będzie Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z dnia 25 marca. Msze św. jutro o 7.00 i 18.00.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

W piątek o 18.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania – z klas trzecich Gimnazjum. Bierzmowanie w naszym dekanacie odbędzie się 15 maja.

W sobotę w Opolu święcenia diakonatu.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Więckowic Starych. O przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy także parafian z Więckowic Starych, numery od 13 do końca. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o kościół.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, kolektę przeprowadzi nasza Rada Parafialna i polecamy ją szczególniejszej ofiarności wiernych. W pracowni konserwatora zabytków aktualnie znajduje figura z naszego kościoła, św. Jana Nepomucena, zabrane zostały też niektóre obrazy – stacje Drogi Krzyżowej. Ponawiamy prośbę – o fundatorów renowacji stacji Drogi Krzyżowej. Hojność okazały już niektóre wioski z naszej parafii i ulice z Gorzowa, także indywidualni sponsorzy, Bóg zapłać serdeczne za tę ofiarność. Zostało 7 stacji – i z góry Bóg zapłać tym wszystkim, którzy zdecydują się jeszcze na sponsorowanie renowacji kolejnych stacji Drogi Krzyżowej.

Napisane przez admin1 dnia kwietnia 06 2013 14:26:58