OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Wielkanoc, 31.03.2013

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionych świąt. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem
wprowadzi w nasze życie radość i nadzieję na życie wieczne.

Bóg zapłać serdeczne za pomoc w przygotowaniu kościoła na święta, za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za świadomy i czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego. Wszystkim za wszystko – Bóg zapłać.

Dziś o 15.00 Nieszpory. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny.

W nadchodzącym tygodniu, w Oktawie Wielkanocnej, w parafii czeka nas pewne wydarzenie. Otóż z racji Roku Wiary w diecezji odbywa się peregrynacja relikwii błogosławionej Karoliny Kózkówny, 16-letniej męczennicy brutalnie zamordowanej w obronie czystości. Relikwie, wraz z obrazem bł. Karoliny, przebywać będą w naszej parafii jedną dobę. Powitamy je w środę wieczorem o godz.19.00, pożegnamy w czwartek po Mszy św. szkolnej.

W relikwiach przybędzie do parafii jakby sama bł. Karolina. Gdy lekceważona jest godność człowieka, gdy szczególnie ciało kobiece traktowane jest jak towar, przedmiot, rzecz – modlić się będziemy z bł. Karoliną o cnotę czystości, wierności małżeńskiej, o właściwie rozumianą miłość młodzieńczą, narzeczeńską i małżeńską.

W ramach peregrynacji w środę o godz. 19.00 powitanie relikwii i nabożeństwo modlitewne dla młodzieży. Na nabożeństwo to przychodzą przede wszystkim kandydaci do bierzmowania z klasy I, II i III Gimnazjum, także oczywiście młodzież starsza, z liceów, techników, studiująca, pracująca oraz dorośli, rodzice z młodzieżą i inni.

W czwartek rano o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dorosłych - za wstawiennictwem błogosławionej Karoliny Kózkówny modlimy się w intencji. rodzin naszej parafii, o miłość i zgodę w rodzinach, o religijne wychowanie dzieci i młodzieży, o zdrowie dla chorych, starszych, samotnych. Wieczorem w czwartek o godz. 17.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. pożegnanie relikwii, które odwiezione zostaną do parafii w Oleśnie.

Przyszła niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę zbiórka na Caritas Diecezji.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Byczyńskiej. O przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z Więckowic Starych, numery 1 – 12. Bóg zapłać za przyjście i troskę o kościół.
Napisane przez admin1 dnia marca 30 2013 09:56:07