OGŁOSZENIA PARAFIALNE, uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 30.05.2010
Oddajemy dziś cześć Bogu Jedynemu w Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii – odpust. Suma odpustowa o 11.00, nieszpory o 15.00. Z racji odpustu można dziś uzyskać w naszym kościele odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu to spowiedź, komunia św., brak przywiązania do grzechu, odmówienie: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwy w intencji Ojca św.

Jutro ostatni dzień maja – święto Nawiedzenia N.M.P. Dla nowo bierzmowanych jutro o godz. 19.00 nabożeństwo dziękczynne za dar bierzmowania w kościele św. Anny w Oleśnie. Rodziców bierzmowanych prosimy o dowiezienie młodzieży do Olesna i również o udział w tym nabożeństwie. W ramach spotkania przewidziany jest m.in. wykład p. Ewy Cichoń, dyrektorki muzeum w Oleśnie, o historii tego jednego z najcenniejszych kościołów w całej diecezji opolskiej i o kulcie św. Anny na naszych ziemiach.

W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W czwartek Msze św. o 7.00 i o 8.00; o godz. 9.00 z kościoła wyruszy procesja Bożego Ciała. Procesja, jak co roku, przejdzie z kościoła przez Rynek, i również po procesji o godz. 10.00 Msza św.
O przygotowanie ołtarzy prosimy Siostry, Róże Różańcowe, mieszkańców Rynku i młodzież. Wzdłuż trasy procesji przyozdobimy nasze domy. O czynny udział w procesji prosimy orkiestrę, chór, poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych.

Wieczorne Msze św. w oktawie Bożego Ciała połączone będą z procesją eucharystyczną. Liczny niech będzie nasz udział w tej Mszy św. i w procesji, także dzieci sypiących kwiaty. Jak każe wielowiekowa parafialna tradycja, Msze św. w oktawie Bożego Ciała z procesjami, sprawowane będą w intencji mieszkańców z poszczególnych wiosek naszej parafii i z Gorzowa – od gradobicia, o dobre plony, o błogosławieństwo Boże w pracy i życiu. W tym tygodniu w Boże Ciało Msza św. o 8.00 w int. parafian z Nowej Wsi i Tęczynowa, o 10.00 z Budzowa i Pakoszowa, w piątek o 18.00 w int. parafian z Zofiówki, Dębiny i Karpat, w sobotę o 18.00 w int. parafian z Karłowa i Leśnik.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św., odwiedziny chorych w sobotę od 8.00 Zgłoszenie odwiedzin chorych w zakrystii.

Parafianom z Nowej Wsi dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w tym tygodniu w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy również naszych parafian z Nowej Wsi numery od 21 do końca.

W przyszłą niedzielę dwie duże i ważne uroczystości o charakterze ogólnopolskim. Będzie to beatyfikacja Sługi Bożego Księdza Jerzego Popiełuszki oraz Święto Dziękczynienia. Przed kościołami całej Polski zorganizowana ma być także zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

A dzisiaj po Mszy św., odpowiadamy na serdeczną prośbę o pomoc dla poszkodowanych w czasie powodzi. Dobrze wiemy z różnych relacji co się stało. Tysiące ludzi straciło wszystko: domy, dobytek, zasiewy na polach. Ofiary powodzi wspieramy modlitwą, ale też konkretnym gestem materialnym. Bóg zapłać serdeczne za wszystkie ofiary złożone dziś przed kościołem do puszek.

Napisane przez admin1 dnia maja 29 2010 14:24:48