OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Niedziela Palmowa, 24.03.2013

Dziś Niedziela Palmowa. Po południu o 15.00 Gorzkie Żale.

Cały Wielki Post podprowadzał nas do przeżycia Paschy Chrystusa. Obchód Paschy to największe święto i szczyt całego roku liturgicznego. Ceremonie Wielkiego Tygodnia stanowią całość. Triduum Paschalne rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, sprawowanej w naszym kościele o godz. 18.00. W Wielki Piątek, o godz. 18.00, Liturgia Męki i Śmierci Chrystusa. W Wielką Sobotę o godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej.
Rezurekcja w niedzielę o godz.7.00.

W Wieki Piątek o 8.00 Droga Krzyżowa. Odwiedziny chorych w Wielki Piątek od g. 9.00. Zgłoszenie chorych w zakrystii. Wielki Piątek jest dniem postu ścisłego.

W Wielką Sobotę adoracja przy Boży Grobie od g. 8.00 do 15.00. Adoracja dla dzieci o 10.00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w sobotę po adoracji dla dzieci, potem o g. 12.00 – 13.00 – 14.00 i 15.00.

Wszyscy którzy w Wielkim Poście składali na cele dobroczynne jakieś ofiary przynoszą otrzymane skarbonki caritasowe w Wielką Sobotę.

Okazja do spowiedzi świętej wielkanocnej w poniedziałek, wtorek i środę rano od 6.30 do 7.00 oraz po południu od 17.00 do 18.00.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafianom z ulicy Byczyńskiej, Polnej, Młyńskiej. O przyjście w tym tygodniu w czwartek o godz. 9.00, prosimy naszych parafian z ulicy Byczyńskiej – lewa strona .

Sprawy gospodarcze: Przypominając prośbę z Gazetki Parafialnej wyrażamy nadzieję, że znajdą się w parafii fundatorzy renowacji obrazów – stacji Drogi Krzyżowej. Na dziś, oprócz dwóch rodzin, indywidualnych ofiarodawców, ufundowali renowację stacji parafianie z Więckowic Starych, z Więckowic Nowych i Morgów, z Zofiówki, z Libiąża, Szczotek i Strug, z Gorzowa z ulicy Piaskowej i Piłsudskiego. Serdeczne Bóg zapłać. Zostało 7. stacji - może znajdą się jeszcze jacyś ofiarodawcy? W tym tygodniu z pracowni konserwatora wrócił ołtarz Pana Jezusa modlącego się w Ogrójcu.
Piękne rzeczy mamy w naszej świątyni.

Napisane przez admin1 dnia marca 23 2013 12:30:53