OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2013

Panu Bogu dziękujemy za dar nowego Papieża – Franciszka. Inauguracja Jego pontyfikatu odbędzie w dniu 19 marca, we wtorek, w Uroczystość św. Józefa.

Dziś V niedziela W. Postu – w parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy Ojca Grzegorza Kałdowskiego, Misjonarza ze Zgromadzenia Św. Rodziny z Poznania. Program rekolekcji wydrukowany jest w Gazetkach Parafialnych i wywieszony w gablotkach. Znajdźmy czas na te szczególne spotkania z Bogiem we Mszy św., w naukach i w spowiedzi św. rekolekcyjnej.

Dziś jeszcze po południu Gorzkie Żale z nauką rekolekcyjną – rozpoczną się one dziś wcześniej, już o godz. 14.30. Wprowadzeniem w rekolekcje będzie półgodzinne nabożeństwo przygotowane i prowadzone przez młodzież z naszej parafii, w tym spektakl o Krzyżu Świętym. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych – dziś o 14.30.

We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W czwartek o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży.

Dla dorosłych Droga Krzyżowa w piątek o 17.00. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. po Drodze Krzyżowej ofiarowane są za zmarłych polecanych Bogu w wypominkach. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Budzowa. O przyjście w tym tygodniu w sobotę prosimy naszych parafian z Gorzowa, ul. Byczyńska prawa strona, Młyńska i Polna. Bóg zapłać za troskę o kościół.

W zakrystii przyjmowane są jeszcze zgłoszenia na czerwcową pielgrzymkę do Medugorje.

W ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży w naszej Diecezji organizowane są w poszczególnych rejonach nabożeństwa dla młodzieży z udziałem księży biskupów. Takie nabożeństwo dla młodzieży z rejonu kluczborskiego odbędzie się w Kluczborku w piątek o godz. 17.00 w kościele Matki Bożej Wspom. Wiernych. Zachęcamy młodzież ze szkół średnich i starszą z naszej parafii do udziału w tym nabożeństwie.

Przypominając prośbę z poprzedniej Gazetki Parafialnej wyrażamy nadzieję, że znajdą się fundatorzy renowacji obrazów – stacji Drogi Krzyżowej.

Gorzów Śl., 2013 – 03 – 17, nr 261

GAZETKA PARAFIALNA (wyciąg)

PORZĄDEK PARAFIALNYCH REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
                 17. 03. – 20. 03. 2013

17. 03. – V niedziela W. Postu
Msze św. z nauką rekolekcyjną:
w sobotę   16. 03: g. 17.00
w niedzielę 17. 03: g. 7.30 – 9.30 – 11.00
                 g. 14.30 : Gorzkie Żale z nauką

18. 03. poniedziałek
9.00 – Spotkanie rekolekcyjne z młodzieżą Szkoły Średniej w Gorzowie
10.00 – Nauka rekolekcyjna dla dzieci ze Szkoły Podstawowej
12.00 – Nauka rekolekcyjna dla młodzieży z Gimnazjum
18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych
                  Po Mszy św. – nauka stanowa dla kobiet

19. 03. wtorek
9.00 – Msza św. z nauką dla chorych i osób starszych
10.00 – Nauka rekolekcyjna dla dzieci ze Szkoły Podstawowej (naboż. pokutne i spowiedź)
12.00 – Nauka rekolekcyjna dla Gimnazjum (naboż. pokutne i spowiedź)
18.00 – Msza św. i nauka rekolekcyjna dla dorosłych
                  Po Mszy św. – nauka stanowa dla mężczyzn

20. 03. środa
9.00 – Spotkanie rekolekcyjne z dziećmi przedszkolnymi
10.00 – Msza św. i nauka rekolekcyjna dla dzieci ze Szkoły Podstaw.
12.00 – Msza św. i nauka rekolekcyjna dla Gimnazjum
18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych
                  Po Mszy św. – nauka stanowa dla młodzieży parafialnej ze szkół średnich, studentów i młodzieży pozaszkolnej

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. REKOLEKCYJNEJ I WIELKANOCNEJ CODZIENNIE