Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela Wielkiego Postu, 24.02.2013
Dziś II niedziela W. Postu. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży w czwartek o 17.00.

Dla dorosłych Droga Krzyżowa w piątek o 17.00

W piątki o g. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. po Drodze Krzyżowej ofiarowane są za zmarłych polecanych Panu Bogu w wypominkach. Wypominki za zmarłych można składać lub zapisywać w zakrystii u Siostry. Przez pobożny udział w tym nabożeństwie zyskać można odpust zupełny za zmarłych.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w sobotę od 8.00. Zgłoszenie chorych w zakrystii.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, o przyjście w najbliższą sobotę prosimy parafian również z ulicy Chopina, blok I – od ulicy. . Bóg zapłać za przyjście, za troskę o kościół, za ofiary na kwiaty składane przy tej okazji.


Przed kościołem dziś zbiórka na Fundusz Misyjny Ad gentes - fundusz wspierający pracę ewangelizacyjną, charytatywną, edukacyjną polskich misjonarzy. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś na ten cel.
W liście misyjnym czytamy: „dzięki tym ofiarom możliwe będzie budowanie w krajach misyjnych kościołów, kaplic, szkół, przychodni, będą dożywiane głodujące dzieci. Ofiarnie wspierajmy dzieło Ad gentes – którego wyłącznym celem jest pomoc misjonarzom."

Na stronie internetowej parafii w komentarzach ukazały się uwagi naszych parafian mieszkających za granicą z wyrzutem, że nie ma Gazetki Parafialnej. To bardzo dobra wiadomość i cieszy, że interesują się nadal swoją rodzinną parafią. Z kolei tu na miejscu były głosy, że nie dobrze jest, gdy ich nazwiska idą na cały świat. Salomonowym rozwiązaniem wydaje się umieszczanie treści Gazetki, gdy się tylko ukaże, właśnie tu, na końcu ogłoszeń parafialnych, tyle, że bez nazwisk, co niniejszym czynimy:


Gorzów Śl., 2013 – 02 –24, nr 260

GAZETKA PARAFIALNA (wyciąg)


TO PROPOZYCJA,
                  ALE TYLKO…


…dla nielicznych. Dla 14 albo nieco więcej niż 14. Bo tylko tyle jest stacji Drogi Krzyżowej.

W naszym kościele jak wiemy prowadzone są prace przy renowacji i konserwacji ołtarzy, obrazów, figur. Powoli świątynia nasza nabiera blasku.

Gdyby jednak już w tym roku miały rozpocząć się prace przy budowie dzwonnicy i przy rewitalizacji terenu przykościelnego, potrzebne będą naprawdę duże pieniądze.

Czy z braku środków trzeba nam będzie zrezygnować z dalszych prac konserwacyjnych? Byłoby to bardzo przykre. Tym bardziej, że mamy artystę, który robi to dobrze i nie chcemy, aby przyjął jakiś inny trwały kontrakt i od nas odszedł na stałe.

Tę propozycję przedstawił on sam. Mianowicie, w wielu różnych parafiach, w których wykonywał podobne prace, zawsze znajdowali się indywidualni sponsorzy, rodziny czy pojedyncze osoby, którzy w całości fundowali renowację i konserwację jakiejś konkretnej figury czy obrazu. Niejako w podziękowaniu Panu Bogu, że materialnie nie wiedzie im się w życiu najgorzej.

Pytanie : czy będzie to możliwe w naszej parafii ?

Stąd ta propozycja, co prawda dla nielicznych, dla 14 – bo tylko tyle jest stacji Drogi Krzyżowej. Propozycja, aby ufundować renowację dowolnie wybranej przez siebie stacji Drogi Krzyżowej.

To nie jest pomysł oryginalny. Nawet w naszym kościele na dolnych kolorowych witrażach widnieją napisy ich fundatorów. Nie mówiąc już o innych świątyniach, gdzie można zobaczyć bardzo wiele pamiątkowych tablic z nazwiskami fundatorów świątyni czy jakiejś rzeźby, obrazu, ołtarza. Tak się po prostu zawsze czyniło i czyni.
Na maleńkiej tabliczce przy odnowionej stacji Drogi Krzyżowej będzie podany rok renowacji oraz informacja, kto jest jej fundatorem (treść podaje fundator – może to być rodzina lub kilka rodzin, które razem się złożą na koszty renowacji lub też tylko jedna osoba, można też, jak ktoś nie chce, anonimowo, podając np. tylko inicjały ; pełna w tym względzie dowolność).

Taka tabliczka to wspaniała pamiątka dla dzieci, wnuków, prawnuków ?….I jakiż piękny znak wiary….

Stacje Drogi Krzyżowej są w różnym stopniu zniszczenia. Tym niemniej koszt renowacji jednej Stacji został obliczony przez wykonawcę jednakowo - na sumę 2800 zł.

Czy znajdą się w parafii (a może z poza parafii, albo ktoś z parafian mieszkający zagranicą) fundatorzy mogący taką sumę ofiarować ?

Do tej pory odnowione zostały trzy stacje – ale one są, jak na razie, też nie zapłacone. Zatem do wyboru mamy 14 stacji Drogi Krzyżowej.

Jeśli znajdą się ofiarodawcy, prosimy o jak najszybsze zgłoszenie się w zakrystii albo na plebanii w kancelarii parafialnej. A że znajdą się na pewno, zatem już dziś wielkie Bóg zapłać za pozytywną odpowiedź na tę propozycję.

Sami decydujemy, którą stację Drogi Krzyżowej chcemy zafundować. Może są jakieś szczególnie bliskie sercu? Decyduje tu kolejność zgłoszeń. Nie trzeba też od razu całości powyższej sumy uiścić. Taka kompleksowa renowacja to praca na najbliższe dwa lata.

W końcu niech to będzie prawdziwe, że Pan Bóg jest w naszym życiu kimś naprawdę ważnym. I że Panu Bogu i swojej świątyni coś dobrego można ofiarować…


Napisane przez admin1 dnia lutego 22 2013 08:59:35
565 czytań · Drukuj