Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1. Niedziela Wielkiego Postu, 17.02.2013


Dziś I niedziela W. Postu. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży w czwartki o 17.00.

Dla dorosłych Droga Krzyżowa w piątek o 17.00

W piątki o g. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. po Drodze Krzyżowej ofiarowane będą za zmarłych polecanych Panu Bogu w wypominkach. Wypominki za zmarłych można składać lub zapisywać w zakrystii u Siostry.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, o przyjście w najbliższą sobotę prosimy parafian również z ulicy Wojska Polskiego z bloku klatka C i D. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o kościół, za ofiary na kwiaty składane przy tej okazji.

Na czas wielkopostny Pan Jezus w Ewangelii zaleca trzy główne uczynki pokutne: post, modlitwę i jałmużnę. Jeśli chodzi o jałmużnę Caritas Diecezji Opolskiej podejmuje i w tym roku projekt skarbonki wielkopostnej rozprowadzając bezpłatnie takież skarbonki. Drobne ofiary pieniężne zaoszczędzone na jedzeniu czy używkach, ofiarowane i składane do tych skarbonek, przeznaczone będą na wsparcie Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu – w grupie 500 pacjentów uprzywilejowaną grupę stanowią niemowlęta i dzieci do trzeciego roku życia. Jeśli ktoś zechce włączyć się w to dzieło – skarbonki takie można odebrać w zakrystii po Mszy św. i przynieść w Wielką Sobotę w czasie poświęcenia pokarmów.

Przekazujemy też informację o bezpłatnych kursach zawodowych pod hasłem „Zdobywam nowy zawód” organizowanych dla rolników i osób ubezpieczonych w Krusie organizowanych w miejscowości Wysoka koło Olesna. Są wolne miejsca w kursie: (1) uprawnienia elektryczne eksploatacji, dozoru i pomiarów (2) ogrodnik terenów zieleni. Zgłoszenie zainteresowanych w zakrystii.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjną fundację Ad Gentes – na Misyjne Dzieło Pomocy, fundację wspierająca utrzymanie i działalność misyjną. Pomagamy w ten sposób polskim misjonarzom, pracującym w 98 krajach świata.

Napisane przez admin1 dnia lutego 16 2013 11:11:52
527 czytań · Drukuj