OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Zesłanie Ducha Świętego, 23.05.2010
Dziś uroczystość Zesłania Ducha Św. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny. Po południu o 15.00 nabożeństwo do Ducha Św. i po nabożeństwie zebranie Rady Parafialnej i Caritasu w sali domu DFK. Na spotkaniu chcemy poruszyć aktualne sprawy naszej parafii i przygotować organizacyjnie festyn charytatywny, jaki mógłby się odbyć w lipcu w Tęczynowie.

W Radłowie na boisku koło kościoła odbędzie się w plenerze festiwal piosenek religijnych. Wystąpią zaproszone zespoły z różnych miejscowości, w tym również dwa nasze parafialne zespoły muzyczne: dziecięcy i młodzieżowy. Organizatorem koncertu jest Dom Kultury w Radłowie. Mają też być inne atrakcje. Początek o 16.00. W parafii jest wiele samochodów, na tę majówkę warto się tam dziś wybrać.

Jutrzejszy poniedziałek to drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Św. Jest to święto N. M. P. Matki Kościoła. Znajdziemy oczywiście czas jutro na udział we Mszy św.
Msze św. rano o 7.00 i o 9.00 oraz po południu o g. 18.00.

W środę Dzień Matki. Msza św. w intencji wszystkich naszych matek – żyjących i zmarłych w środę o 18.00.

W czwartek Msza szkolna o 17.00. Również w czwartek w kościele w Bodzanowicach o 18.30 Msza św., w czasie której Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z trzecich klas Gimnazjum z całego dekanatu, także naszej młodzieży. Wskazane jest, aby w kościele w Bodzanowicach być już o g 18.00.

A za tydzień, w przyszłą niedzielę, uroczystość Trójcy Przenajświętszej i w naszej parafii doroczny odpust parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej. Suma odpustowa w intencji parafian o godz. 11.00. Prosimy, by w sumie wzięły udział delegacje ze sztandarami, także młodsze dzieci sypiące, próba sypania kwiatów w czwartek po Mszy szkolnej oraz dzieci z klasy III i IV w strojach komunijnych.

Odpust to nade wszystko święto religijne. Święto kościoła i święto parafian. Święto połączone z przywilejem uzyskania odpustu zupełnego. Warunkiem uzyskania odpustu jest spowiedź, komunia św., brak przywiązania do wszelkiego grzechu. Okazja do spowiedzi przed odpustem codziennie rano i wieczorem przed Mszą św. oraz w sobotę od 17.00.

Parafianom z ulicy Karola Miarki dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 i przygotowanie kościoła i terenu przy kościele na odpust prosimy naszych parafian z Nowej Wsi, numery od 1 do 20. Bóg zapłać za zrozumienie i za troskę o Dom Boży.

Przed kościołem po Mszy św. rozprowadzane są Gazetki Parafialne. W nich m.in. porządek nabożeństw i intencje Mszy św. do 20 czerwca.

Za tydzień, w niedzielę 30 maja br. przed kościołem zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy dla ofiar powodzi. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na usuwanie skutków powodzi i pomoc w jak najszybszym powrocie do normalnego życia.
Biskup Opolski ogłosił w tej sprawie apel, którego pełną treść znajdziesz tutaj.

Napisane przez admin1 dnia maja 21 2010 14:50:49