Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela zwykła, 20.01.2013
Pod hasłem : „Czego Bóg od nas oczekuje” w piątek rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nabożeństwo ekumeniczne w tym roku przygotowała parafia ewangelicka. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę o jedność chrześcijan dziś do kościoła ewangelickiego na Rynku w Gorzowie Śl. o godz. 15.00.

W czwartek jak zawsze o 17.00 Msza św. szkolna.

W piątek, w Święto Nawrócenia św. Pawła, zakończenie Tygodnia Ekumenicznego.

W zakrystii można zapisać intencje Mszy św. na ten rok, również zamówić prenumeratę Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

Zapraszamy także do naszej biblioteki parafialnej. Rok Wiary zachęca i wzywa do umacniania i pogłębiania wiary. Dobra książka może bardzo w tym pomóc. Biblioteka zaprasza w niedziele od 9.00 do 11.00 i w czwartki po Mszy św. szkolnej.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy K. Miarki, z Karłowa, Leśnik, o przyjście w tym tygodniu w sobotę o 9.00 prosimy parafian z Gorzowa z ulicy Kolorowej, Ogrodowej, Sportowej. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o kościół, za ofiary na kwiaty składane przy tej okazji.

Przed kościołem rozprowadzamy Gazetki Parafialne, w nich – propozycja tegorocznej pielgrzymki parafialnej do Medugorje.PROPOZYCJA PIELGRZYMKI PARAFIALNEJ


Pielgrzymka do Chorwacji i Medugorje (23 – 30.06.2013) - DO SANKTUARIUM KRÓLOWEJ POKOJU.
„GDYBYŚ WIEDZIAŁ, JAK BARDZO CIĘ KOCHAM - PŁAKAŁBYŚ Z RADOŚCI..”

Dzień 1 (23.06.2013 niedziela): Wyjazd o godzinie 19:00 całonocny przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię.

Dzień 2 (24.06.2013 poniedziałek): W godzinach porannych przyjazd do Chorwacji do Sanktuarium Marija Bistrica (Chorwacka Częstochowa - wizerunek Matki Boskiej Bystrzyckiej, Msza Św.). Dalszy przejazd nad Morze Adriatyckie. W godzinach popołudniowych przyjazd w okolice Splitu, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (25.06.2013 wtorek): Po śniadaniu przejazd do TROGIRU i zwiedzanie (miasto dwóch Janów: Bramy Miejskie, Katedra św. Laurencjusza, Ratusz). Dalszy przejazd do SPLITU i zwiedzanie (miasto św. Dujama): Pałac Dioklecjana (jednego z największych prześladowców Chrześcijan): Wieża, Katedra św. Dujama w byłym mauzoleum Dioklecjana – miejsce, które odwiedził Jan Paweł II w 1998 r., Bramy Miejskie. W godzinach popołudniowych przejazd do Bośni i Hercegowiny – do Medugorje. Po drodze postój i Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Vepric (Chorwackie Lourdes) na Riwierze Makarskiej. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w pensjonacie w Medugorje.

Dzień 4 (26.06.2013 środa): Wspólne wejście na na Górę Objawień – Podbrdo (Brdo Ukazanja) w Medugorje. Powrót do pensjonatu na śniadanie. Przejazd na wycieczkę do MOSTARU (Stary Most, Meczet, Dom Turecki).
W godzinach popołudniowych powrót na Mszę Św. i nabożeństwo w Medugorje. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (27.06.2013 czwartek): Po śniadaniu przejazd do DUBROWNIKA (perła Adriatyku, miasto św. Błażeja),
Msza Św. zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem, czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd Riwierą Adriatycką. Powrót do pensjonatu, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (28.06.2013 piątek): Wspólne wejście na Drogę Krzyżową na Górę Kriżevac. Powrót do pensjonatu
na śniadanie. Przejazd nad Morze Adriatyckie i całodzienne plażowanie. Wieczorem powrót do Medugorje, Msza Św., obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (29.06.2013 sobota): Msza Św., wczesne śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd na Plitvickie Jeziora.
W godzinach popołudniowych ok. 4-godzinne zwiedzanie Parku Narodowego Plitwickie Jeziora. Wieczorem wyjazd w dalszą drogę powrotną.

Dzień 8 (30.06.2013 niedziela): Przyjazd na miejsce w godzinach przedpołudniowych.

ŚWIADCZENIA:
· Przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, DVD, cafe-bar
· 5 śniadań i 5 obiadokolacji
· 5 noclegów (pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami)
· opieka pilota w czasie całej pielgrzymki
· ubezpieczenie KL, NNW

Cena : 1350 zł Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych – ok. 50 EUR (zbierane w autokarze).

UWAGA!
Na pielgrzymkę nie jest wymagany paszport – wystarczy dowód osobisty.
W razie braku chętnych pielgrzymka się nie odbędzie.
ZGŁOSZENIA NA PIELGRZYMKĘ W NIEPRZERACZALNYM TERMINIE DO NIEDZIELI – DO DNIA 17 MARCA 2013.

Napisane przez admin1 dnia stycznia 19 2013 14:43:18
697 czytań · Drukuj