OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela Adwentu, 16.12.2012

Dziś III niedziela Adwentu zwana Gaudete, czyli niedziela radości; święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
Po południu o 15.00 nabożeństwo adwentowe.

Do środy o 17.00 w naszym kościele Roraty. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych.

Od czwartku w naszym kościele spowiedź św. przed Bożym Narodzeniem. Poprosiliśmy o pomoc w spowiadaniu drugiego kapłana, Ojca Justyna, Franciszkanina z Borek Wielkich.

Spowiedź św. będzie w czwartek, w piątek i w sobotę
rano od godz. 6.30 do 7.00 oraz po południu od 16.00 do 18.00.

Niech czwartek będzie głównym dniem spowiedzi dzieci, młodzieży gimnazjalnej i starszej, piątek głównym dniem spowiedzi kobiet, sobota głównym dniem spowiedzi mężczyzn. Bez pojednania z Bogiem, bez spowiedzi i komunii św. święta Bożego Narodzenia przecież nie istnieją.

Z myślą o najuboższych w parafii Caritas podjął akcję zbiórki artykułów żywnościowych. Można je składać do kosza przy bocznym ołtarzu.

Przypominamy też, że do dyspozycji parafian jest woda święcona znajdująca się w pojemniku stojącym przy bocznym ołtarzu.

W zakrystii można nabyć opłatki i świece wigilijne, a także zapisać intencje Mszy św. na przyszły rok.

Odwiedziny chorych będą przed Bożym Narodzeniem, w sobotę w tym tygodniu, 22 grudnia. Zgłoszenie odwiedzin chorych w zakrystii.

Próba orkiestry przed Pasterką w piątek o godz. 19.00 w Domu Kultury .

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom Gorzowa z ulicy Powstańców. O przyjście w sobotę w tym tygodniu o 9.00 prosimy parafian z ulicy Kwiatowej – lewa strona. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o kościół, za ofiary na kwiaty składane przy tej okazji.

Bóg zapłać też serdeczne naszym panom i młodzieńcom za pomoc w stawianiu stajenki betlejemskiej w naszym kościele.

W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Niech ta intencja stanie się modlitewną intencją nas wszystkich.
Napisane przez admin1 dnia grudnia 14 2012 20:20:41