OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 31. Niedziela zwykła, 4.11.2012

Dziś Kiermasz – 117. rocznica poświęcenia kościoła. O godz. 15.00 nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych budowniczych, fundatorów naszego kościoła i wszystkich zmarłych wypominanych. Kolekta niedzielna na potrzeby Kurii i Seminarium. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Od jutra Msze św. wieczorne w okresie jesienno – zimowym będą o godz. 17.00. Pamiętając o zmarłych polecanych Panu Bogu w naszych wypominkach w tym tygodniu po Mszy św. rano i wieczorem odmawiamy dziesiątkę Różańca.

W zakrystii zapisujemy intencje Mszy św. na przyszły rok. Prosimy zawczasu pomyśleć o ewentualnych rocznicach ślubu, urodzin czy śmierci naszych bliskich związanych z konkretnymi terminami.

Kandydaci do bierzmowania z trzecich klas Gimnazjum przychodzą do kościoła na spotkanie modlitewno – katechetyczne w czwartek o godz. 16.30.

Msza św. szkolna jak zawsze w czwartek o 17.00.

Na długie jesienne wieczory polecamy dobrą lekturę religijną – tym bardziej, że przeżywamy Rok Wiary, a wiara przecież wymaga ciągłego pogłębiania. Mamy bardzo dobre pozycje tego typu w naszej bibliotece parafialnej. Biblioteka zaprasza w czwartki po Mszy szkolnej i w niedziele w godz. od 9.00 do 11.00. Warto też czytać i prenumerować Gościa Niedzielnego, a dla dzieci i młodzieży miesięcznik Mały Gość Niedzielny.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, kolektę niedzielną przeprowadzi nasza Rada Parafialna - na prace, które sukcesywnie prowadzimy w naszym kościele. Polecamy ją szczególniejszej ofiarności wiernych i już dziś – serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę.

Przyszła niedziela to Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Niedziela ta obchodzona jest także w całym Kościele jako Niedziela Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Nasze czasy, okazuje się, to czasy walki z Bogiem, z religią, szczególnie z Kościołem Katolickim. W przyszłą niedzielę przewidziana jest zbiórka przed kościołem na rzecz chrześcijan prześladowanych.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Małej, Golskiej, Jabłonkowej i z Libiąża, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z Pakoszowa. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o Dom Boży.

Przed kościołem rozprowadzamy Gazetki Parafialne. W nich m.in. informacja o dzwonnicy, o pewnym jubileuszu oraz intencje Mszy św. do dnia 2 grudnia br.

Napisane przez admin1 dnia listopada 02 2012 18:00:57