OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 28. Niedziela zwykła, 14.10.2012

Dziś „Niedziela Papieska” – upamiętniająca wybór na Stolicę Piotrową błogosławionego Jana Pawła II. Niech będzie ona okazją do zapoznawania się z nauką Papieża i dawania świadectwa wierze – jak wiemy rozpoczął się właśnie w Kościele Katolickim „Rok Wiary ”.

Żywym pomnikiem dla Jana Pawła II jest fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – fundacja wspierająca stypendiami zdolną młodzież z rodzin ubogich. Zbiórka do puszek na tę fundację po Mszy św. przed kościołem. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zarazem przed kościołem dziś nasz parafialny Caritas sprzedaje sławne już „papieskie kremówki” – to bardzo dobry pomysł, by wypić w domu kawę z papieską kremówką i porozmawiać o tym, jakie uczucia i wspomnienia mamy związane z Janem Pawłem II.

Po południu dziś o godz. 15.00 nabożeństwo różańcowe.

Bóg zapłać serdeczne za wszystkie ofiary złożone dziś w czasie Mszy św. na potrzeby naszego kościoła. Dzięki nim prace renowacyjne i konserwatorskie mogą być prowadzone w kościele stale i systematycznie.

Trwa miesiąc październik – miesiąc Różańca św.
W kościele nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.30, po Różańcu Msza św., w niedziele Różaniec o 15.00. Parafianie z wiosek niech gromadzą się na wspólnym odmawianiu Różańca w swojej wiosce – przy Krzyżu lub w kapliczce. Dziękujemy tym, którzy takie nabożeństwa organizują i w nich uczestniczą.

Msza św. szkolna w czwartek o 17.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi.

W czwartek przypada święto św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia. Z tej okazji Msza św. o godz. 17.00 w czwartek sprawowana będzie w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia: lekarzy, pielęgniarek, także naszych Sióstr ze Stacji Opieki Caritas w Gorzowie i wszystkich wolontariuszy naszego parafialnego zespołu Caritas – żyjących i zmarłych. Po Mszy św. przewidziane jest też wspólne spotkanie z poczęstunkiem.

W piątek o 17.30 w kościele spotkanie modlitewno- katechetyczne dla młodzieży z trzecich klas Gimnazjum, tych, którzy zdeklarowali się przyjąć sakrament bierzmowania w tym roku szkolnym.

Podziękowanie serdeczne dla wszystkich, którzy ofiarowali dary żywnościowe dla kleryków z naszego Seminarium Duchownego w Opolu i firmie Rajpol z Olesna za zawiezienie tych darów do Opola. Zostało zebrane około 140 kg artykułów spożywczych i 56 worków z zawartością płodów rolnych. Wyszczególnienie ofiarodawców i zebranych darów zostało wywieszone w gablotce parafialnej. Bóg zapłać za wszystko.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Dębiny. O przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z Więckowic Nowych nr od 1 do 40. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o Dom Boży.

W przyszłą niedzielę przypada „Niedziela Misyjna”. Kolekta w przyszłą niedzielę na Misje św.

Napisane przez admin1 dnia października 12 2012 18:33:25