OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 27. Niedziela zwykła, 7.10.2012

W parafii Dożynki. Panu Bogu dziękujemy za tegoroczne plony, a naszym parafianom – rolnikom z Gorzowa dziękujemy za piękne przygotowanie Dożynek w kościele i za dary dożynkowe. Serdeczne Bóg zapłać.

Jeśli Bóg pozwoli, w przyszłym roku poprosimy o przygotowanie Dożynek naszych parafian z Budzowa i Pakoszowa. Raz na 7 lat poszczególne wioski przygotowują Dożynki parafialne.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W związku z tym jest też prośba – to inicjatywa parafian, aby z racji Dożynek i zarazem Tygodnia Miłosierdzia wspomóc darami Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu. Wszystkich chętnych chcących ofiarować dary – artykuły spożywcze, prosimy o ich składanie jutro w poniedziałek w salce DFK rano w godzinach 9.00 – 11.00 albo we wtorek po południu w godzinach od 16.00 – 18.00. A rolnicy, którzy mogą i chcą ofiarować dary w postaci pszenicy czy ziemniaków mogą to uczynić składając je u państwa Sachtów, Gorzów, ul. Chopina 14, albo u państwa Heików, Zofiówka, ul. Grzybowa 6, w dniach 9 i 10 października, czyli we wtorek i w środę. Bóg zapłać za tę pomoc żywnościową dla kleryków naszego Seminarium Duchownego.

Trwa miesiąc październik – miesiąc Różańca św.. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe w tygodniu o 17.30, po Różańcu Msza św., w niedziele Różaniec o 15.00. Parafian z wiosek zachęcamy serdecznie, aby gromadzili się na wspólnym odmawianiu Różańca w swojej wiosce – przy Krzyżu lub w kapliczce.

Msza św. szkolna w czwartek o 17.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi.
Z woli Ojca św. Benedykta XVI w czwartek 11 października w Kościele Katolickim rozpocznie się „Rok Wiary”. Inauguracja Roku Wiary odbędzie się w Watykanie, w katedrze i w każdym kościele parafialnym. Zapraszamy zatem do licznego udziału we Mszy św. szkolnej w czwartek, także dorosłych.

W piątek o 17.30 w kościele spotkanie modlitewno - katechetyczne dla młodzieży z trzecich klas Gimnazjum, tych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania w tym roku szkolnym.

W sobotę 13 października po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie, ostatnie już w tym roku kalendarzowym.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Dębiny. O przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian również z Dębiny, nr od 11 do końca. I ponawiamy prośbę – prosimy o przyjazd ciągnika z przyczepą, o zabranie narzędzi ogrodniczych. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o Dom Boży.

Dziś kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium, w przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, kolektę przeprowadzi Rada Parafialna i polecamy ją szczególniejszej ofiarności parafian. Przyszła niedziela – to też Dzień Papieski, dzień upamiętniający rocznicę wyboru Papieża Jana Pawła II. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą w nauce uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

Przed kościołem rozprowadzamy Gazetki Parafialne. W nich m.in. intencje Mszy św. do dnia 4 listopada.

Napisane przez admin1 dnia października 05 2012 12:36:46