OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 24. Niedziela zwykła, 16.09.2012

Dziś XXIV niedziela zwykła roku kościelnego. Kolekta niedzielna na budowę nowych kościołów w naszej diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W katedrze opolskiej we wtorek 18 września Mszą św. o godz. 18.30 rozpocznie się peregrynacja relikwii bł. Karoliny Kózkówny, patronki dzieci, młodzieży, młodych małżeństw, Ruchu Czystych Serc. Do katedry zaprasza duszpasterstwo młodzieży diecezji opolskiej. Relikwie bł. Karoliny Kózkówny mają też potem kolejno nawiedzić poszczególne parafie i dekanaty w naszej diecezji.

Głównym patronem dzieci i młodzieży jest św. Stanisław Kostka, którego święto przypada w tym tygodniu we wtorek. Z tego tytułu szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży, aby wzięli udział we Mszy św. szkolnej w czwartek o godz. 17.00.

Po Mszy św. szkolnej odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi. Do naszej szkoły, jak się okazało, chodzą dzieci z wielu parafii. Po Mszy szkolnej rozdane zostaną deklaracje zgłoszeniowe dla dzieci, które w naszej parafii chcą przystąpić do pierwszej komunii św.

Także do Gimnazjum chodzi młodzież z wielu parafii. Gimnazjalistów z klas trzecich, mieszkających w naszej parafii, zapraszamy do udziału we Mszy św. w piątek o godz. 18.00. Spotkanie to połączone będzie z zapisem i zgłoszeniem się do udziału w spotkaniach przygotowujących do sakramentu bierzmowania. Jak zdecydował Episkopat Polski, bezpośrednie i liturgiczne przygotowanie dzieci do pierwszej komunii św. i młodzieży do sakramentu bierzmowania powinno odbywać się w parafii kandydata.

W zakrystii mamy jeszcze do rozprowadzenia Kalendarze Rolnicze na przyszły rok.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ul. Mickiewicza, Lompy, Tylnej, Morcinka, Kościelnej o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy naszych parafian z ul. Kluczborskiej – prawa strona. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o czystość Domu Bożego.

Przed kościołem rozprowadzamy Gazetki Parafialne.

Napisane przez admin1 dnia września 15 2012 09:27:32