Pielgrzymka do Praszki

W ostatnią sobotę sierpnia 25.08.2012 r. udaliśmy się na tradycyjną pielgrzymkę parafii i dekanatu gorzowskiego do Sanktuarium Kalwaryjskiego na Makowe Wzgórze w Praszce.
Jak wiadomo, jest to Sanktuarium Pasyjno-Maryjne z kopią obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.
Wokół sanktuarium rozmieszczonych jest 36 kaplic ilustrujących drogę Jezusa od wieczernika poprzez śmierć krzyżową, aż do rozesłania uczniów, aby głosili Ewangelię.
W sumie na powierzchni 16 ha powstało 57 stacji, kaplic lub krzyży, z łączną długością dróżek Pana Jezusa ponad 4 kilometry.
W ramach naszej pielgrzymki była sprawowana Msza św. w intencji pielgrzymów i z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rodzin, o zdrowie dla chorych i pomoc Bożą dla dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym.
Po Mszy św. mieliśmy czas na poczęstunek, a potem udaliśmy się na obchód dróżek kalwaryjskich.
W galerii można zobaczyć kilkanaście zdjęć z tej pielgrzymki kliknij tutaj.

Napisane przez admin1 dnia września 04 2012 13:10:37