OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 22. Niedziela zwykła, 2.09.2012

Dziś XXII niedziela zwykła roku kościelnego. Kolekta niedzielna na potrzeby Kurii i Seminarium. Bóg zapłać za złożone ofiary.

O godz. 14.30 rozpocznie się dziś przy zamku w Pawłowicach II Festiwal Pieśni Religijnych. Współorganizatorem tegoż festynu i zarazem Festiwalu jest nasz parafialny Caritas. Wystąpi wiele zespołów muzycznych z różnych stron Polski. Będzie także bufet, m.in. ze sławnym kołoczem śląskim. Festiwal, zakończony zabawą taneczną, trwał będzie do późnego wieczora. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji – zaprośmy krewnych, przyjaciół, znajomych. Niech to będzie dla wszystkich czas relaksu, niedzielnego odpoczynku, kulturalnej zabawy. Zapraszamy wszystkich.

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W modlitwie chcemy wypraszać błogosławieństwo Boże, dary Ducha Św. dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli.

I tak jutro w poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola, ich rodziców i nauczycieli. W czasie Mszy św. poświęcenie przyborów szkolnych i plecaków dla dzieci z klasy pierwszej. Od godz. 17.00 spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców.

Jutro też o 19.30 Msza św. dla młodzieży Szkół Średnich wszystkich typów. Spowiedź św. przed Mszą św. od godz. 19.00.

We wtorek o 18.00 Msza św. w intencji uczniów Gimnazjum, ich rodziców i nauczycieli. Spowiedź dla gimnazjalistów oraz ich rodziców od godz. 17.00.

W czwartek o 17.00 pierwsza Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży. Powinna ona gromadzić wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z naszej parafii. To sprawa sumienia dzieci, młodzieży oraz ich rodziców.

Nasza Kuria Diecezjalna zaprasza wszystkich tegorocznych srebrnych i złotych jubilatów małżeńskich, wraz z ich bliskimi, do udziału we wspólnej Mszy św. dziękczynnej sprawowanej w kościele seminaryjnym św. Jadwigi, Opole, ulica Drzymały 1 – srebrnych jubilatów w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 i jubilatów obchodzących złote gody za dwa tygodnie również o 14.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.
Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenie odwiedzin w zakrystii.

W sobotę przypada święto Narodzenia N.M.P. W czasie Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

W przyszłą niedzielę spotkanie Rodziny Franciszkańskiej o godz. 15.00.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ul. Moniuszki, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy naszych parafian z Gorzowa z ulicy Sienkiewicza i Piaskowej. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o Dom Boży.

Kalendarze Rolnicze na przyszły rok rozprowadzamy w zakrystii.

W przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, kolektę przeprowadzi nasza Rada Parafialna. Polecamy ją szczególniejszej ofiarności wiernych. W pracowni konserwatora zabytków aktualnie znajduje się największa figura z naszego kościoła – figura św. Jana Chrzciciela. Za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.

Napisane przez admin1 dnia sierpnia 31 2012 13:57:47