OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 21. Niedziela zwykła, 26.08.2012

Dziś przypada Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej.

Dziękujemy parafianom, którzy wzięli udział we wczorajszej pielgrzymce do Sanktuarium na Makowym Wzgórzu.

I już dziś zapraszamy też wszystkich na festyn – i zarazem Festiwal Pieśni Religijnych – który odbędzie się w przyszłą niedzielę 2 września w Pawłowicach przy zamku. Współorganizatorem festynu jest nasz parafialny Caritas. Festyn rozpocznie się o 14.30, zakończy się późnym wieczorem zabawą. W programie występy różnych zespołów, będzie też bogaty stół m.in. ze sławnym „śląskim kołoczem” i kawą. Dobrze jest zaprosić w przyszłą niedzielę rodzinę, przyjaciół, znajomych, by wspólnie i przyjemnie spędzić czas.

Tegoroczne Dożynki parafialne obchodzić będziemy w pierwszą niedzielę października. Gminne dożynki przygotowują Zdziechowice w innym terminie, natomiast w parafii naszej chcemy Panu Bogu dziękować za tegoroczne plony w naszym kościele parafialnym w niedzielę 7 października. O przygotowanie Dożynek prosimy w tym roku naszych parafian – rolników z Gorzowa.

W roku ubiegłym, z racji Dożynek, nasza parafia się zmobilizowała – zebrano ponad dwie tony darów – ziemniaki, pszenica, marchew, jabłka – które ofiarowano naszemu Seminarium Duchownemu w Opolu. Piękne podziękowanie za te dary dla ofiarodawców: dla jedenastu rolników z naszej parafii i Firmie Rajpol z Olesna, kierowcy p. Marcinowi – te dary nieodpłatnie zawieziono do Seminarium.

Jeśli to możliwe, także w tym roku chcielibyśmy w ten sposób wesprzeć kleryków naszego Seminarium. Miejsce składania darów będzie podane w czasie Dożynek, można także ofiarować artykuły spożywcze.

Przy okazji też dobra informacja – do Seminarium Duchownego w Opolu z naszej i gliwickiej diecezji zgłosiło się w tym roku 41 kandydatów.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Rynku, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy naszych parafian z Gorzowa z ulicy Moniuszki. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o Dom Boży.

Napisane przez admin1 dnia sierpnia 25 2012 10:36:42