OGŁOSZENIA PARAFIALNE, V Niedziela Wielkanocna, 2.05.2010
Dziś V Niedziela Wielkanocna. Po południu o 15.00 nabożeństwo majowe. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Floriana wszystkich naszych Strażaków zapraszamy do kościoła dziś na godz. 16.00. Kolekta niedzielna na potrzeby Diecezji i Seminarium. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Jutro w poniedziałek 3-go maja Uroczystość N. M. P. Królowej Polski.
Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W czwartek o 17.00 Msza szkolna. Niech gromadzi ona wszystkie dzieci i młodzież gimnazjalną naszej parafii.

W piątek o 17.00 próba dla dzieci komunijnych, o 18.00 spotkanie w kościele z kandydatami do bierzmowania.

W sobotę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. Jest to święto patronalne naszego Seminarium Duchownego i dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie. Dane statystyczne mówią, że liczba kleryków w ostatnich 8 latach spadła o 30 procent. To niepokoi i daje do myślenia. Coś niedobrego dzieje się z wychowaniem religijnym w naszych rodzinach.

W sobotę odwiedziny chorych – od g. 8.00. Zgłoszenie odwiedzin w zakrystii.

Przez cały miesiąc maj, miesiąc maryjny, nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00. Zapraszamy.

Nabożeństwa majowe niech będą odprawiane też, jak zawsze, we wszystkich wioskach naszej parafii, przy Krzyżu przydrożnym czy w kapliczce. Liczny niech będzie udział dzieci i młodzieży w takich majówkach sprawowanych samodzielnie we wioskach naszej parafii.

Naszym parafianom z Gorzowa z ulicy Powstańców dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w tym tygodniu w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy naszych parafian z Gorzowa z ulicy Zielonej. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o świątynię.

Kolekta w przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, na fundusz remontowo-inwestycyjny naszej parafii. Kolektę przeprowadzi Rada Parafialna. Bóg zapłać za ofiary złożone w przyszłą niedzielę.

Ogłoszenie Biskupa Opolskiego (dotyczące duszpasterstwa rolników), który przekazuje taki oto
KOMUNIKAT PREZESA AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA

Szanowni Rolnicy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie płatności obszarowych.
W bieżącym roku można ubiegać się o płatności bezpośrednie, płatności ONW oraz płatności rolno-środowiskowe.
Wnioski o przyznanie tych płatności można składać tylko do dnia 17 maja.
Zapraszam do składania wniosków w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które od 10 do 14 maja oraz w poniedziałek – 17 maja będą czynne w godzinach od 6.00 do 22.00. Ponadto biura powiatowe Agencji będą również czynne w sobotę 15 maja w godzinach od 8.00 do 16.00

Napisane przez admin1 dnia kwietnia 30 2010 13:25:13