OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 17. Niedziela zwykła, 29.07.2012

Dziś XVII niedziela zwykła roku kościelnego.

Z racji święta Matki Bożej Anielskiej (Porcjunkuli) można zyskać odpust zupełny dziś, w dniu święta 2 sierpnia, lub w przyszłą niedzielę, pod zwykłymi warunkami, czyli spowiedź, komunia św., odmówienie modlitw Wierzę, Ojcze nasz i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. oraz brak przywiązania do wszelkiego grzechu.

Od poniedziałku do soboty trwać będzie piesza pielgrzymka diecezji opolskiej na Jasną Górę. Z naszego rejonu pielgrzymi wyruszają we wtorek rano z kościoła Matki Bożej w Kluczborku. Zakończenie pielgrzymki w sobotę 4 sierpnia Mszą św. na Jasnej Górze o godz. 10.30. Można jeszcze do jutra zgłosić swój udział w pielgrzymce w parafii w Kluczborku.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu rano i wieczorem przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w sobotę od 8.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych w zakrystii.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Pawłowic, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian również z Pawłowic, wioska, nr od 65 do końca. Bóg zapłać za zrozumienie, za troskę o Dom Boży.

W przyszłą niedzielę, 5 sierpnia, z racji niedawnego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców – po Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Pojazdy do poświęcenia ustawiamy na parkingu przy kościele.

Napisane przez admin1 dnia lipca 27 2012 11:07:48