OGŁOSZENIA PARAFIALNE, IV Niedziela Wielkanocna, 25.04.2010
Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie

W parafii witamy naszych gości – misjonarza z Zakonu Ojców Kapucynów, także kleryków zakonnych. Niech ich obecność w parafii będzie zachętą do aktywnego włączenia się do modlitwy Kościoła o powołania. Cały najbliższy tydzień chcemy przeżyć jako Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
Modlimy się też za zmarłych kapłanów. We wtorek o 7.00 Msza św. w intencji ks. proboszcza Józefa Olszoka w rocznicę śmierci, a w środę w Opolu w intencji kapłanów święconych równo 36 lat temu, 28 kwietnia 1974 roku.

W tygodniu jak zawsze w czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

W sobotę, 1-go maja, pierwsze nabożeństwo majowe sprawowane ku czci N.M.Panny. Przez cały miesiąc maj, miesiąc maryjny, nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane będą w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00.

Pielęgnujemy też w parafii zwyczaje naszych przodków. Nabożeństwa majowe niech będą odprawiane będą jak zawsze we wszystkich wioskach naszej parafii.
To sprawa umówienia się z sąsiadami, o której godzinie gromadzimy się przy Krzyżu przydrożnym czy w kapliczce na majówce. Niech zadbają o to starsi. Liczny niech będzie udział dzieci i młodzieży w takich samodzielnie sprawowanych nabożeństwach majowych na wioskach naszej parafii.

Zbliża się święto patronalne ludzi ognia hutników, strażaków – św. Floriana. Naszych Strażaków zapraszamy do kościoła w przyszłą niedzielę 2-go maja o godz. 16.00.

Naszym parafianom z Gorzowa z ulicy Stalmacha, Gorzałki, Bocznej, Curie-Skłodowskiej dziękujemy za sprzątanie kościoła. O przyjście w tym tygodniu w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy uprzejmie naszych parafian z Gorzowa z ulicy Powstańców. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o świątynię.

W zakrystii przyjmujemy w dalszym ciągu prenumeratę na "Gościa Niedzielnego" i "Małego Gościa" dla dzieci i młodzieży.

Przed kościołem rozprowadzamy Gazetki Parafialne. W nich m. in. porządek nabożeństw do dnia 24 maja oraz kilka informacji o stronie internetowej naszej parafii.

Napisane przez admin1 dnia kwietnia 23 2010 16:16:34