OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 8.04.2012

Z okazji świąt wielkanocnych
wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkich łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.
Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Eucharystii
odmienia nasze serca i naszą codzienność.

Słowa serdecznego podziękowania za pomoc w przygotowaniu Bożego Grobu na święta i wszystkim, którzy czynnie włączyli się w liturgię Triduum Paschalnego.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za świadomy i czynny udział w liturgii świątecznej. Wszystkim za wszystko – Bóg zapłać.

Dziś o 15.00 Nieszpory. Zamykają one obchód świętego Triduum Paschalnego.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny.

Najbliższy tydzień to tzw. Oktawa Wielkanocna. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w tygodniu – szczególnie w środę – jako że w środę w naszym kościele o godz. 18.00 odbędzie się Konwent Wielkanocny, czyli Msza św. odprawiana przez wszystkich kapłanów naszego dekanatu gorzowskiego w intencji kapłanów – żyjących i zmarłych, którzy pracowali w naszych parafiach oraz o nowe powołania kapłańskie. Prosimy o udział orkiestry (próba orkiestry z Gorzowa i Kozłowic we wtorek w Domu Kultury o godz. 20.00 na dużej sali); na tę Mszę św. niech licznie przyjdą dzieci, młodzież i dorośli. Jeśli choć trochę mamy szacunku dla kapłanów i zależy nam na nowych powołaniach – przyjdźmy do kościoła w środę o 18.00.

W czwartek o 17.00 jak zawsze Msza św. szkolna.

Przyszła niedziela, druga niedziela wielkanocna, to Święto Bożego Miłosierdzia. Przed kościołem w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Diecezjalnego Caritasu.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Chopina. O przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy parafian z Nowej Wsi, numery 1 – 26. Bóg zapłać za przyjście i staranie o czystość kościoła.

Kolektę w przyszłą niedzielę, drugą wielkanocną, przeprowadzi nasza Rada Parafialna – na renowację i konserwację ołtarzy, obrazów, figur w naszym kościele. Prosimy o szczególniejszą ofiarność i już dziś – Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę. Efekty pracy konserwatorów można ocenić patrząc na odrestaurowany boczny ołtarz, który właśnie po półrocznej konserwacji wrócił na swoje miejsce.

Napisane przez admin1 dnia kwietnia 07 2012 08:30:02