Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela Wielkiego Postu, 25.03.2012


Dziś V niedziela Wielkiego Postu. W parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Witamy Rekolekcjonistę – Ojca Misjonarza ze Zgromadzenia Św. Rodziny.

Porządek Rekolekcji wywieszony jest w gablotkach, wydrukowany w Gazetkach Parafialnych. Naszym przywilejem i obowiązkiem jest czynny udział w Rekolekcjach. Dziś jeszcze o 15.00 Gorzkie Żale z nauką rekolekcyjną.

Rekolekcje trwać będą do środy. Msze św. z nauką dla dorosłych rano o 7.30 i wieczorem o 18.00. We wtorek o godz. 9.00 Msza św. z nauką dla osób chorych i starszych. Prosimy o pomoc w dowiezieniu tych osób do kościoła. Po Mszy św. w Domu Kultury spotkanie dla chorych i osób starszych, które przygotował Caritas. Odwiedziny chorych w domach odbędą się w Wielki Piątek.

Nauki stanowe w ramach Rekolekcji – dla dzieci, młodzieży, kobiet, mężczyzn – według podanego porządku.

Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej i zarazem wielkanocnej codziennie pół godziny przed Mszą św. – rano i wieczorem. Ofiarę rekolekcyjną złożymy w czasie Mszy św. w środę.

Liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego został przeniesiony z dzisiejszej niedzieli na jutro. Dzień ten obchodzony jest jako Dzień Świętości Życia.

Po Rekolekcjach, jak zawsze, w czwartek o 17.00 Msza szkolna i Droga Krzyżowa dla dzieci. Dla dorosłych w piątek o 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. za zmarłych wypominanych. Wypominki za zmarłych można składać i zapisywać w zakrystii. Również w piątek 30 marca, w ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży, w Kluczborku odbędzie się nabożeństwo dla młodzieży naszego rejonu z udziałem Księdza Biskupa Andrzeja Czai - początek o godz. 19.00 w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

Podziękowanie parafianom z Dębiny za sprzątanie kościoła. O przyjście w tym tygodniu w sobotę o godz. 9.00 prosimy naszych parafian z ulicy Chopina prawa strona. Dziękujemy za troskę o kościół parafialny i za ofiary składane do skarbony stojącej przy bocznym ołtarzu na kwiaty do Bożego Grobu.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.

Przed kościołem rozprowadzamy Gazetki Parafialne.

Napisane przez admin1 dnia marca 24 2012 09:37:40
561 czytań · Drukuj