Zaloguj
OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela Wielkiego Postu, 4.03.2012


Dziś II niedziela Wielkiego Postu. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta niedzielna na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Droga Krzyżowa w piątek o 17.00. Odprawiamy ją w intencji zmarłych polecanych Panu Bogu w wypominkach. W ich intencji jest również Msza św. sprawowana po Drodze Krzyżowej. Wypominki wielkopostne za zmarłych przyjmujemy i zapisujemy w zakrystii.

Droga Krzyżowa i Msza szkolna dla dzieci i młodzieży w czwartek o 17.00.

Za sprzątanie kościoła serdeczne Bóg zapłać parafianom z ulicy Karola Miarki, z Karłowa i Leśnik. O przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z Pakoszowa. Bóg zapłać za troskę o świątynię parafialną.

Bóg zapłać również za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składane do skarbony stojącej przy bocznym ołtarzu.

Przed kościołem dziś zbiórka do puszek na misyjną fundacje Ad Gentes – na Misyjne Dzieło Pomocy, fundację wspierająca utrzymanie i działalność misyjną. Pomagamy polskim misjonarzom, pracującym aktualnie w 98 krajach świata. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś do puszek przed kościołem.

Z ogłoszeń gospodarczych parafii: najpierw bardzo dobra wiadomość – otrzymaliśmy w końcu obiecaną dotację unijną. Przypomnę, podjęliśmy w ub. roku prace przy budowie parkingu przy kościele. Ta kosztowna inwestycja wymagała pokaźnego kredytu z Banku, ale warto było, bo przy zapłacenia całości, dotacja zwracała ¾ jej kosztów. Dzięki dotacji spłaciliśmy kredyt i założyliśmy lokatę w wysokości 50 tys. zł na preferencyjnych warunkach – z myślą już o budowie dzwonnicy, gdzie mógłby znaleźć swoje miejsce odzyskany zabytkowy dzwon.

Na tę inwestycję też chcemy wystąpić z prośbą o dotację. Żeby ją otrzymać, najpierw trzeba z góry za wszystko zapłacić. Jak znaleźć fundusze? Odwołuję się tu do artykułu w ostatniej Gazetce Parafialnej, na razie są rozmowy prowadzone w Gminie i już dziś też zapraszam Radę Parafialną i Caritas na spotkanie, w tej właśnie sprawie, w sobotę 17. marca.

I słowa podziękowania Burmistrzowi, pracownikom Gminy, szczególnie p. Michalinie, która prowadziła sprawę tej dotacji. Bóg zapłać.

Druga wiadomość chyba mniej dobra – znów prośba o szczególniejsze ofiary w przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca. W renowacji jest boczny ołtarz; jakże zrezygnować z tak koniecznych i wręcz niezbędnych prac – niech nasza parafialna świątynia będzie piękna. Kolektę przeprowadzi Rada Parafialna.
Bóg zapłać wszystkim za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę.

Napisane przez admin1 dnia marca 03 2012 16:59:55
613 czytań · Drukuj