OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1. Niedziela Wielkiego Postu, 26.02.2012

Dziś I niedziela Wielkiego Postu. W Wielkim Poście znajdziemy więcej czasu dla Pana Boga. Zapraszamy szczególnie na nabożeństwa pasyjne. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Droga Krzyżowa w piątek o 17.00. Odprawiamy ją w intencji zmarłych polecanych Panu Bogu w wypominkach. W ich intencji jest również Msza św., sprawowana po Drodze Krzyżowej. Wypominki wielkopostne za zmarłych przyjmujemy i zapisujemy w zakrystii.

Droga Krzyżowa i Msza szkolna dla dzieci i młodzieży w czwartek o 17.00.

Spośród różnych wielkopostnych form pokuty zalecić można wielkopostną akcję trzeźwości, a także wielkopostne materialne wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Caritas Diecezji Opolskiej. Polega ona tym, że pieniądze zaoszczędzone na jedzeniu, na ciastkach, słodyczach, papierosach itd., składamy do specjalnych wielkopostnych skarbonek Caritasu. Rozprowadzamy je w zakrystii. To ogólno-diecezjalna akcja Caritasu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenie chorych w zakrystii.

W przyszłą niedzielę, przed kościołem zbiórka do puszek na misyjną fundację Ad Gentes – na Misyjne Dzieło Pomocy, fundację wspierająca utrzymanie i działalność ewangelizacyjną. Pomagamy w ten sposób polskim misjonarzom, pracującym aktualnie w 98 krajach świata.

Serdeczne Bóg zapłać parafianom z ul. Piłsudskiego za pomoc w sprzątaniu kościoła. O przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy naszych parafian z ulicy Karola Miarki, z Karłowa i Leśnik. Bóg zapłać za zrozumienie i troskę o Dom Boży.

Przed kościołem rozprowadzamy Gazetki Parafialne. W nich m.in. intencje Mszy św. do dnia 25 marca oraz nieco kontrowersyjny artykuł proboszcza.

Do przekazania jeszcze 2 informacje: dla strażaków dziś o 14.00 spotkanie sprawozdawcze w Straży, w szkole natomiast jutro o 15.00 spotkanie dotyczące naturalnego leczenia chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych kręgosłupa, stawów, cukrzycy; wstęp wolny.

Napisane przez admin1 dnia lutego 25 2012 09:24:22