OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Nowy Rok, 1.01.2012

Dziś Nowy Rok, w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Proszę przyjąć przede wszystkim najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Dobrze, że w kościele na powitanie tego pierwszego dnia kalendarzowego roku słyszymy życzenia, słowa natchnione: Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Błogosławieństwo, benedictio, znaczy: dobre słowo, dobre życzenie Boga dla nas. Tych, którzy usłyszą i przyjmą błogosławieństwo nazywamy błogosławionymi – szczęśliwymi. Bóg zawsze nam dobrze życzy. Gdy wypowiada nad nami swoje słowo, jednocześnie czyni je rzeczywistością.
Zatem, na początku Nowego Roku pozostaje nam sobie życzyć, abyśmy znaleźli w nim czas dla Boga i siebie nawzajem, a Pan rozpromieni oblicze swe nad nami wszystkimi. Niech żadne zło i grzech nie rozdzieli nas z naszym Panem. Niech nikomu z nas nie zabraknie chleba, wiary, nadziei i miłości.

Porządek Mszy św. w Nowy Rok nieco zmieniony: Msze św. o godz. 8.00 – 10.00 – 12.00. Kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziękujemy za serdeczne przyjmowanie kapłana na kolędzie. To w imieniu Chrystusa kapłan przychodzi do Waszych domów i Jemu zawierza rodzinę, dom, nasze życie. Porządek kolędy wydrukowany jest w Gazetkach Parafialnych i wywieszony w gablotkach.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana też Uroczystością Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny czyli o 7.30 – 9.30 – 11.00. Kolekta w tym dniu na Misje św. W czasie Mszy św. błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Kluczborskiej, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z Gorzowa z ulicy Zielonej. Bóg zapłać za troskę o kościół.

W zakrystii przyjmowane są wpłaty na prenumeratę Gościa Niedzielnego na pierwszy kwartał tego roku.

W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. To druga niedziela miesiąca – kolektę zbierze Rada Parafialna i serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w przyszłą niedzielę. To dzięki nim będą mogły być kontynuowane prace konserwatorskie i renowacyjne w naszej świątyni i nasz kościół będzie mógł stawać się piękniejszy.

Napisane przez admin1 dnia grudnia 31 2011 16:44:08