OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela Adwentu, 18.12.2011

Dziś czwarta niedziela Adwentu. Po południu o 15.00 nieszpory adwentowe – liturgia tego nabożeństwa przewiduje m.in. błogosławieństwo stajenek i figurek Dzieciątka Jezus, jakie mamy w naszych domach. Można je przynieść dziś do kościoła.

W sobotę 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego. Z pieczołowitością pielęgnujemy w naszych rodzinach zwyczaje wigilijne: abstynencję od pokarmów mięsnych, łamanie się opłatkiem, wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, życzenia, śpiew kolęd.

W Wigilię Bożego Narodzenia, w naszym kościele jak zawsze, najpierw o godz. 15.00 Pasterka dla dzieci i osób starszych – do kościoła przyjdziemy jednak już pół godziny wcześniej, warto, na piękny koncert kolęd w wykonaniu naszej orkiestry. Potem Pasterka w intencji parafian o północy – i znów do kościoła przyjdziemy pół godziny wcześniej na koncert kolęd, czyli o godz. 23.30.

Uczestniczymy też oczywiście jak najbardziej w niedzielnej Eucharystii – w pierwszy Dzień Bożego Narodzenia 25 grudnia. W tym dniu, w niedzielę Bożego Narodzenia, Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8. 00, 10.00 i 12.00. Po południu Nieszpory o 15.00.

Nie sposób przeżyć Bożego Narodzenia bez spowiedzi i komunii św. Okazja do spowiedzi świątecznej w tym tygodniu codziennie rano od 6.30 do 7.00 i po południu od 16.00 do 18.00. Dla pewnego porządku proponujemy: poniedziałek niech będzie głównym dniem spowiedzi dzieci, wtorek – młodzieży , środa – dniem spowiedzi kobiet, czwartek – mężczyzn.

Piątek zostawmy dla naszych parafian przyjeżdżających do rodziny na święta – i dla wszystkich gości z zagranicy. Od środy spowiadać będzie dwóch kapłanów, a w czwartek i w piątek spowiedź po południu od 16.00 do 19.00, bo dobrze wszyscy wiemy, że nie ma Świąt Bożego Narodzenia bez spowiedzi i komunii św.

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00. Zgłoszenie odwiedzin chorych w zakrystii.

W zakrystii zapisujemy intencje Mszy św. na przyszły rok, rozprowadzamy też opłatki i caritasowe świece wigilijne. Ta świeca – to pewien symbol, symbol naszego otwarcia na bliźnich, w których widzieć chcemy Pana Jezusa. W zakrystii też można zamówić prenumeratę Gościa Niedzielnego i Małego Gościa na I kwartał przyszłego roku.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom ulicy Krasickiego, Złotej, Słowackiego, Parkowej, Stawowej – o przyjście tym razem w piątek o 9.00, jako że w sobotę jest Wigilia, prosimy naszych parafian z Gorzowa z ulicy Kluczborskiej, prawa strona, czyli numery parzyste, dziękując serdecznie za okazaną pomoc.

I na koniec do odczytania komunikat Biskupa Ordynariusza ...
Można go przeczytać tutaj.

Napisane przez admin1 dnia grudnia 17 2011 17:59:27