OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2. Niedziela Adwentu, 4.12.2011

Dziś druga niedziela Adwentu. Kolekta niedzielna na potrzeby Kurii i Seminarium. Bóg zapłać za złożone ofiary.

O godz. 15.00 dziś „Koncert uwielbienia” – nabożeństwo adwentowe przygotowane i prowadzone przez młodzież i dzieci z naszej scholi parafialnej. Nabożeństwo trochę nietypowe: taniec, śpiew, scenki i przedstawienia – wszystko na chwałę i uwielbienie Boga Najwyższego. Na nabożeństwo dziś o 15.00 zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych – w Adwencie więcej czasu dajemy Panu Bogu i swojej własnej duszy.

Adwent to również czas gromadzenie się rodzin katolickich na Roratach. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

Na długie wieczory adwentowe polecamy wszystkim dobrą książkę religijną. Mamy takie w naszej bibliotece parafialnej – do wyboru i do koloru. Biblioteka czynna jest w niedziele od 9.00 do 11.00 i w czwartki po Mszy św. wieczornej.

W najbliższy czwartek 8 grudnia przypada doroczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. To jedna z najważniejszych Uroczystości Maryjnych w całym roku. Msza św. w czwartek rano o 7.00 oraz po południu o 17.00. Msza św. o 17.00 sprawowana będzie w intencji marianek, ministrantów oraz ich rodziców.

W zakrystii zapisujemy intencje Mszy św. na przyszły rok, rozprowadzamy też opłatki i caritasowe świece wigilijne.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ul. Sienkiewicza i Piaskowej, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z ulicy Mickiewicza, Lompy, Tylnej, Morcinka, Kościelnej – dziękując z góry za okazaną pomoc.

Kolektę w przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, zbierze Rada Parafialna. Tym razem całość zebranej sumy chcemy przeznaczyć na zakup opału, tj. oleju opałowego dla naszego kościoła. Cena jednego litra oleju wynosi dziś już ok. 4 zł. Od 1 stycznia mówi się, że unijny podatek akcyzowy podniesie cenę jeszcze o 20 gr. Powiedzmy sobie szczerze, gdybyśmy chcieli napełnić zbiorniki kościelne do pełna, a mogą one pomieścić 6 tys. litrów, potrzeba na to aż 24 tysiące zł. Napełnimy je oczywiście na tyle, na ile zbierzemy pieniędzy, a do pełna – wtedy, gdy może znajdzie się jakiś sponsor ?

Przed kościołami w Polsce dziś zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. I znów szczerze: nasze problemy ekonomiczne są mimo wszystko niczym w porównaniu z sytuacją jaka jest w krajach znajdujących się za naszą wschodnią granicą.

Przed kościołem po Mszy św. rozprowadzamy też Gazetki Parafialne. W nich m.in. porządek nabożeństw, intencje Mszy św. wypisane do dnia 15 stycznia przyszłego roku oraz porządek tegorocznej kolędy.

Napisane przez admin1 dnia grudnia 02 2011 17:11:37