OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 1. Niedziela Adwentu, 27.11.2011

Dziś pierwsza niedziela Adwentu – w naszej parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek Adoracji:

14.00 – dzieci
14.30 – młodzież
15.00 – parafianie z wiosek
16.00 – parafianie z Gorzowa.

Adwent jest okresem przygotowania do Narodzenia Pańskiego, ale też oczekiwania przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Nie jest to jeszcze czas świąteczny, raczej czas wyciszenia i duchowego wysiłku, by godnie naszego Pana przyjąć. Nie dajmy się zwariować szałem przedświątecznych sklepowych dekoracji i zakupów. Pielęgnujmy zwyczaje adwentowe: wspólną modlitwę przy wieńcu czy świecy adwentowej, niech znajdzie się też czas na lekturę Pisma św. i dobrych książek religijnych – nasza biblioteka parafialna zaprasza.
W Adwencie zaleca się zachowanie abstynencji od alkoholu i dla wszystkich bardzo wskazany jest udział we Mszy św. Roratniej. Dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Młodsze dzieci przychodzą na Roraty z lampionami, pamiętają o dobrych uczynkach adwentowych. Tematyka tegorocznych Rorat – zaproponowana przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego – jest bardzo ciekawa i oryginalna: o błogosławionym Janie Pawle II opowiadać będzie Jego Anioł Stróż. W tematykę Rorat wprowadza nas widoczna już w naszym kościele piękna dekoracja.
Roraty sprawowane będą codziennie wieczorem od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Pierwsze Roraty jutro o 17.00 !

Specjalne też zaproszenie kierujemy do naszej młodzieży parafialnej – młodszej i starszej – do udziału w Roratach, a w tym tygodniu także do udziału w adwentowym skupieniu i czuwaniu modlitewnym przygotowanym i prowadzonym przez grupę młodzieży z naszej parafii w najbliższy piątek o godz. 18.00. Powstaje jak zawsze w tym przypadku pytanie o frekwencję. Trudno wytłumaczyć to, że do kościoła chodzą rodzice, a nie ma w nim ich dorastających dzieci. Że nie mają wpływu na ich zachowania? A może po prostu razem w piątek przyjść czy przyjechać samochodem na to godzinne czuwanie modlitewne? Oczywiście, w spotkaniu tym, w piątek o 18.00, w komplecie biorą udział wszyscy kandydaci do bierzmowania z trzeciej klasy gimnazjalnej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenie odwiedzin chorych w zakrystii.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium. Przed kościołem zbiórka do puszek na Kościoły Wschodnie.

Opłatki i caritasowe świece wigilijne są do nabycia w zakrystii.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy 3 rodzinom z Rynku, o przyjście w sobotę o 9.00 prosimy parafian z ul. Sienkiewicza i Piaskowej.

Już dziś zapraszamy też na popołudniowe adwentowe nabożeństwo przygotowane i prowadzone przez dzieci i młodzież z naszej parafii – w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

Napisane przez admin1 dnia listopada 26 2011 18:11:04