OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 33. Niedziela zwykła, 13.11.2011

W parafii witamy naszego gościa, Ojca ze Zgromadzenia Ojców Oblatów N.M.P z Bodzanowa, przełożonego tamtejszej placówki. Bóg zapłać za posługę kapłańską w naszej parafii. Przed kościołem i w zakrystii do nabycia Kalendarze Misyjne, który nasz gość przywiózł ze sobą do parafii.

Bóg zapłać z wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby kościoła. Dzięki tym ofiarom możemy kontynuować prowadzone prace renowacyjno – konserwatorskie w naszym kościele.

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest jako „Niedziela Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Sudanie”. Liczby porażają: 11 mln ludzi w tym kraju cierpi głód i ma brak dostępu do wody, nie ma żadnej opieki medycznej, jest tam najwyższy na świecie wskaźnik umieralności dzieci i niemowląt, 35 tys. chrześcijan to niewolnicy u swych muzułmańskich panów, 75 % ludności to bezrobotni, 90 % to analfabeci. Nie ma dziś specjalnej zbiórki do puszek na Sudan, ale jeśli ktoś chce pomóc, to może wysłać SMS na numer 72405 (w cenie 2 zł plus VAT) albo wrzucić ofiarę do puszki, która stoi przy zakrystii na stoliku. Złożone ofiary zostaną przekazane na Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00.

Spotkania grup parafialnych :
- kandydaci na ministrantów w czwartek o 16.15
- ministranci po Mszy św. szkolnej w czwartek
- druga grupa bierzmowanych w piątek o 17.00
- trzecia grupa bierzmowanych w sobotę o 9.30
- schola w sobotę o 14.00.

Bóg zapłać serdeczne za sprzątanie kościoła parafianom z ulicy Moniuszki. O przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy naszych parafian z Rynku, numery od 1 – 13. Bóg zapłać za okazaną pomoc i troskę o kościół.

W zakrystii zapisujemy intencje Mszy św. na przyszły rok. Prosimy, by pomyśleć zawczasu o rodzinnych jubileuszach czy innych rocznicach.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Napisane przez admin1 dnia listopada 11 2011 21:40:03