OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 30. Niedziela zwykła, 23.10.2011

Dzisiejszą niedzielę w całym Kościele Katolickim obchodzimy jako Niedzielę Misyjną. Przypominamy dziś nakaz misyjny naszego Pana Jezusa Chrystusa „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” i modlitwą i ofiarą materialną wspieramy dzieło misyjne Kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś w czasie Mszy św. na Misje. Niedziela Misyjna rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny.

W sposób szczególny zapraszamy dziś wszystkich naszych parafian na nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00. Modlimy się za Misje św., a w czasie nabożeństwa zostanie też poświęcony i powieszony na stałe w naszym kościele obraz z błogosławionym Ojcem św. Janem Pawłem II. Obraz namalowany, można rzec genialnie, przez artystę, pana Jarosława, naszego konserwatora, który od kilku lat odnawia i konserwuje ołtarze, obrazy i rzeźby w naszym kościele. Pan Jarosław zadbał również o tę piękną ramę obrazu, sprowadził ją z zagranicy, a my wszyscy musimy obiektywnie uznać, że jego dzieło jest naprawdę na bardzo wysokim artystycznym poziomie. Zatem dziś o 15.00 spotykamy się na wspólnej modlitwie i uroczystości poświęcenia obrazu z Janem Pawłem II.

Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w tygodniu o godz. 17.00. Praktykujmy też gorliwie modlitwę różańcową w wioskach naszej parafii – przy Krzyżu przydrożnym czy w kapliczce. Pogoda jak dotąd nam sprzyja.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

Zbiórka kandydatów na ministrantów w czwartek o 16.15, po Mszy szkolnej zbiórka ministrantów.

Próba scholi w sobotę o 14.00.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do kościoła w piątek na wspólną modlitwę i spotkanie połączone z katechezą : w piątek o godz. 17.00.

W zakrystii przyjmujemy zamówienia na Gościa Niedzielnego na IV kwartał.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Morgów. O przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy naszych parafian z Gorzowa z ulicy Byczyńskiej, lewa strona. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o Dom Boży.

Zalecki – wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.

W przyszłą niedzielę w parafii – Niedziela Pastoralna. Kaznodzieją będzie gość z Seminarium w Opolu i kolekta również na Seminarium Duchowne.

Dla zainteresowanych Misjami św. przed kościołem przy zakrystii - stolik z czasopismami misyjnymi. Można je zabrać za darmo albo złożyć jeszcze dodatkową dowolną ofiarę na Misje św.

Napisane przez admin1 dnia października 22 2011 13:16:43