OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 28. Niedziela zwykła, 9.10.2011

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby naszego kościoła.

Dziś Niedziela Papieska. Ta niedziela to wezwanie do modlitwy, za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II, także do zgłębiania nauki Papieża czy też do zapoznania się z Jego życiem. Mamy w naszej bibliotece parafialnej mnóstwo pozycji o tematyce papieskiej. Zapraszamy. Biblioteka czynna w niedziele od 9.00 do 11.00 i w czwartki po Mszy św. szkolnej.

Natomiast jutro w Kluczborku na Rynku pojawi się „Mobilne Muzeum Jana Pawła II”, które mieści się w 18-metrowym samochodzie w barwach papieskich. Można w nim zobaczyć pamiątki po Janie Pawle II i filmy przybliżające najważniejsze momenty z jego życia. Do godz. 15.00 zwiedzają Muzeum grupy zorganizowane, od 15.00 do 18.00 – indywidualne osoby.

Po Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą studia młodzieży z rodzin ubogich, fundację, o której jeszcze za swego życia Jan Paweł II powiedział, że jest mu „najbliższa sercu”. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś do puszek przed kościołem.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – codziennie w tygodniu o 17.00, w niedziele o 15.00. Praktykujmy też gorliwie modlitwę różańcową w wioskach naszej parafii – przy Krzyżu przydrożnym czy w kapliczce w swojej wiosce.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna. W tym tygodniu przypada Dzień Nauczyciela, Msza szkolna w czwartek sprawowana będzie więc jak co roku w intencji naszych nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników Oświaty, pracujących, emerytowanych, zmarłych. Zapraszamy nauczycieli i wszystkie dzieci i młodzież.

W czwartek również, 13-go dnia miesiąca, o godz. 18.00, ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy.

W czwartek o 16.15 zbiórka kandydatów na ministrantów, po Mszy szkolnej zbiórka ministrantów.

Próba scholi w sobotę o 14.00.

W piątek dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych spotkanie katechetyczno – organizacyjne w kościele o godz. 16.30.

Natomiast kandydatów do bierzmowania czyli uczniów z trzecich klas z Gimnazjum oraz ich rodziców zapraszamy do kościoła również w piątek na wspólną modlitwę i spotkanie katechetyczno – organizacyjne: w piątek o godz. 17.00.

W zakrystii przyjmujemy zamówienia na Gościa Niedzielnego na IV kwartał tego roku. To absolutnie najlepszy tygodnik wydawany w Polsce i warto, jeśli to możliwe, aby każdej niedzieli Gość zagościł w naszych domach.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość św. Jadwigi, głównej Patronki Śląska; jest to też zarazem 33 rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II. Wspomnieniem dnia wyboru w naszej parafii będą „papieskie kremówki” rozprowadzane przez parafialny Caritas przed kościołem. Dochód z tej akcji przeznaczony zostanie na pomoc stypendialną dla dzieci z ubogich rodzin w naszej parafii.

Dziś o godz. 15.00 w Kościeliskach odbędzie się poświęcenie kapliczki ku czci bł. O. Józefa Cebuli, męczennika z Mauthausen. Według dokumentów, O. Cebula, oblat, przed wojną głosił w tej parafii kazania. Poświęcenia dokona Ks. Bp Andrzej Czaja. Nasz Biskup pragnie się zapoznać z wszystkimi parafiami w Diecezji, stąd po poświęceniu kapliczki z Kościelisk przybędzie także dzisiaj do naszej parafii. Będzie to jego pierwsza wizyta w gorzowskiej parafii. Na spotkanie z Biskupem pragniemy zaprosić serdecznie, do salki przy plebanii, do biblioteki parafialnej, naszą Radę Parafialną i Caritas – dziś o godz. 18.00. Liczymy na obecność wszystkich.

Ponieważ w Kościeliskach będą wszyscy księża z dekanatu, Różaniec o 15.00 dziś w naszym kościele bez udziału księdza.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy naszym parafianom z Dębiny oraz z Karpat. o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy pięknie również parafian z Dębiny, nr od 11 – do końca. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o Dom Boży. Jeśli to możliwe, prosimy o przyjazd ciągnika z przyczepą – jest coraz więcej liści, które trzeba wywieźć.

Przed kościołem rozprowadzamy Gazetki Parafialne. W Gazetce m. in. propozycja pielgrzymki oraz intencje Mszy św. do dnia 6 listopada.

Napisane przez admin1 dnia października 08 2011 10:16:08