OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 27. Niedziela zwykła, 2.10.2011

Dziś Niedziela Dożynkowa. Dziękujemy Bogu za dar chleba. Prosimy też Pana Boga, aby nigdy nie zabrakło nikomu chleba – i tego dla ciała, i tego dla duszy.

Parafialne Dożynki przygotowali parafianie z Pawłowic. Bóg zapłać serdeczne i gratulacje za piękny wystrój kościoła, za dożynkowe dary, za trud włożony w przygotowanie Dożynek.

W przyszłym roku 2012, jeśli chodzi o parafialne Dożynki, kolejka przypadałaby na parafian z Gorzowa. Jeśli Pan Bóg pozwoli oczywiście dożyć i zebrać szczęśliwie plony.

Kolekta niedzielna na potrzeby Seminarium i Diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś w pierwszą niedzielę października rozpoczyna się w Kościele doroczny Tydzień Miłosierdzia. Miłosierdzia Bożego wszyscy doświadczamy, miłosierdzie chrześcijańskie wszystkim naszym bliźnim okazujmy.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe sprawowane w naszym kościele w tygodniu o 17.00, w niedziele o 15.00. Parafian z wiosek prosimy o zachowanie świętej tradycji wspólnego odmawiania Różańca w swoich wioskach przy Krzyżu przydrożnym czy w kapliczce.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w czwartek przed Mszą św. szkolną o 16.15 w zakrystii, zbiórka ministrantów po Mszy szkolnej.

W piątek święto Matki Bożej Różańcowej – Królowej Różańca Świętego. O 17.00 dla wszystkich Róż Różańcowych naszej parafii wspólny Różanie i Msza św. z nauką stanową.

W sobotę o 14.00 próba scholi.

W przyszłą niedzielę w Kościeliskach o 15.00 poświęcenie przez Ks. Biskupa kapliczki ku czci bł. O. Józefa Cebuli, męczennika.

Zebranie Rady Parafialnej i Caritasu również w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w salce przy plebanii. Prosimy naszą Radę i Caritas o zarezerwowanie czasu na to spotkanie w przyszłą niedzielę.

Kolekta w przyszłą niedzielę, drugą niedzielę miesiąca, zbierana przez Radę Parafialną, przeznaczona jest na spłatę kredytu bankowego i na prace, które kontynuujemy przy renowacji, aktualnie ambony w naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę dla naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę też, w Dzień Papieski, w całej Polsce zbiórka do puszek przed kościołami na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin .

Za sprzątanie kościoła dziękujemy naszym parafianom z Więckowic Nowych, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy pięknie parafian z Dębiny, nr 1 – 10 oraz z parafian z Karpat. Bóg zapłać za przyjście i za troskę o Dom Boży.

Napisane przez admin1 dnia października 01 2011 11:21:49