OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 26. Niedziela zwykła, 25.09.2011

Dziś XXVI niedziela zwykła roku liturgicznego. Kolekta niedzielna na budujący się kościół w Zdzieszowicach. Budowie tej patronuje m.in. nasz gorzowski dekanat. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Przez wszystkie czwartki roku szkolnego w naszym kościele o godz. 17.00 – Msza św. szkolna. Dzieci, młodzież gimnazjalną, a także rodziców, prosimy o umieszczenie tej godziny w stałym harmonogramie każdego tygodnia. Katolickim rodzicom musi zależeć na katolickim wychowaniu swoich dzieci i młodzieży.

W zakrystii przyjmujemy zgłoszenia na kandydatów na ministrantów i marianki. Potrzebna będzie pewna zachęta ze strony rodziców. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów odbędzie się w najbliższy czwartek o g. 16.00 w salce przy plebanii. Zbiórka ministrantów, jak zawsze, po Mszy św. szkolnej.

Pragniemy też, aby w parafii był i śpiewał, tak jak dotąd, szczególnie na Mszach św. szkolnych, zespół dzieci – schola. Stąd ponawiam zaproszenie – w sobotę do salki w domu DFK niech przyjdą dzieci i młodzież zainteresowane tą formą aktywności, chcące się nauczyć grać na gitarze, śpiewać, występować. W sobotę w salce DFK o godz. 14.00.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy naszym parafianom z Więckowic Nowych, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy pięknie również parafian z Więckowic Nowych, numery od 41 do końca. Bóg zapłać za przyjście i troskę o Dom Boży.

Dzięki indywidualnej ofierze pewnej rodzinie i dzięki ofiarom parafian, zebrano nieco ponad 2 tysiące zł; został postawiony na cmentarzu piękny pomnik dla księdza Ludwika Czajki, księdza który był proboszczem w Gorzowie w XIX wieku i który pochowany został na naszym cmentarzu. Za tę inicjatywę i ofiarność – Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę w parafii Dożynki. Suma dziękczynna dożynkowa o godz. 11.00. Parafianom z Pawłowic już dziś dziękujemy za przygotowanie tej uroczystości w kościele. Na pewno zrobią to dobrze.

Od soboty rozpoczyna się nowy miesiąc, miesiąc Różańca św. W naszym kościele w październiku codziennie nabożeństwo różańcowe w tygodniu o godz. 17.00, po Różańcu wieczorna Msza św. W niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00.

I jak co roku już dziś usilnie zachęcamy parafian z wiosek, aby się organizowali i gromadzili na wspólnym Różańcu w swojej wiosce, przy Krzyżu czy w kapliczce. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do udziału w takim modlitewnym spotkaniu, czy to w kościele parafialnym, czy też w swojej wiosce w kapliczce lub przy Krzyżu.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca; jak co miesiąc odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenie odwiedzin chorych w zakrystii.
Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. rano i wieczorem.

Na dzisiejszą niedzielę i cały nadchodzący tydzień wszystkim: „Szczęść Boże !”

Napisane przez admin1 dnia września 23 2011 19:17:17