OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 24. Niedziela zwykła, 11.09.2011

Dziś XXIV niedziela zwykła roku liturgicznego.

Bóg zapłać serdeczne za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby naszego kościoła.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia w środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św.; jest to święto patronalne Katedry w Opolu.
W czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

W naszym kościele w tym tygodniu 13-go dnia miesiąca we wtorek o godz. 18.30 Nabożeństwo Fatimskie, w czwartek o 17.00 Msza św. szkolna.

Z woli Episkopatu Polski rozpoczyna się jutro tzw. „Tydzień Wychowania”. Niech on będzie zachętą do prawdziwie religijnego wychowywania dzieci i młodzieży. List pasterski z okazji Tygodnia Wychowania w Polsce znajdziesz tutaj.

W zakrystii do nabycia Kalendarze Rolnicze.

Pragniemy, aby w naszej parafii, jak zawsze był i śpiewał, szczególnie na Mszach św. szkolnych, zespół dzieci – schola. Może też uda się stworzyć grupę dzieci do przedstawień – teatrzyk, który wzbogaciłby liturgię czy występował po Mszach św. Stąd propozycja i zaproszenie – w sobotę do salki w domu DFK niech przyjdą dzieci i młodzież zainteresowane tą formą aktywności, chcące się nauczyć grać na gitarze, śpiewać, występować. W najbliższą sobotę w salce DFK o godz. 14.00.

Przed kościołem dziś zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. Bóg zapłać za złożone ofiary. Przed kościołem też rozprowadzamy Gazetki Parafialne.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Pawłowic, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy również parafian z Pawłowic, numery od 65 do końca. Dziękujemy za okazaną troskę o Dom Boży.

Kolekta w przyszłą niedzielę na budujące się nowe kościoły w naszej diecezji.

Napisane przez admin1 dnia września 10 2011 09:44:57