OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 23. Niedziela zwykła, 4.09.2011

Dziś XXIII niedziela zwykła roku liturgicznego. Kolekta niedzielna na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W czwartek Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Po Mszy św. tradycyjne błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

Od czwartku do niedzieli na Górze św. Anny Uroczystość Podwyższenia Krzyża Św. z obchodami kalwaryjskimi. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do udziału w tych uroczystościach, szczególnie do procesji i nabożeństwa światła w sobotę wieczorem. Jest tyle samochodów, wykorzystajmy je do dobrych celów. Zachęcamy szczególnie tych, którzy w takim nabożeństwie nigdy jeszcze nie brali udziału. To wyjątkowe przeżycie religijne.

W przyszłą niedzielę w Opolu w kościele seminaryjnym pielgrzymka Złotych i Srebrnych Jubilatów Małżeńskich. Mszę św. w ich intencji odprawi Ksiądz Biskup Ordynariusz o godz. 14.00.

Zbliża się okres Mszy świętych dożynkowych. Dożynki sprawowane są na Jasnej Górze, wojewódzkie w Ciasnej, gminne w Uszycach. Nasze parafialne odbędą się w pierwszą niedzielę października. Msza św. dożynkowa o godz. 11.00 w niedzielę 2 października. Dożynki bez wielkiej fety zewnętrznej, ale za to religijne, jako podziękowanie Panu Bogu za dar życia i za dar chleba. O przygotowanie tej uroczystości w kościele prosimy naszych parafian z Pawłowic. To część naszej parafii, którą cechuje duży dynamizm, więc na pewno zrobią to dobrze.

Przez wszystkie czwartki roku szkolnego w naszym kościele o godz. 17.00 Msza św. szkolna. Dzieci, młodzież gimnazjalną i rodziców prosimy o umieszczenie tej godziny w czwartek w swoim stałym harmonogramie. Katolickim rodzicom musi zależeć na katolickim wychowaniu swoich dzieci i młodzieży.

W tym tygodniu w środę grupa parafian udaje się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Pielgrzymi obiecują modlitwę na świętych miejscach w intencji parafii, a parafian proszą o modlitwę o szczęśliwy powrót.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy naszym parafianom z Pawłowic, o przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy również naszych parafian z Pawłowic – wioska numery od 31 do 64. Dziękujemy za zrozumienie, troskę o świątynię parafialną, za ofiary na kwiaty. Jeśli to możliwe, prosimy o przyjście z kosiarką do trawy.

W zakrystii mamy do rozprowadzenia Kalendarze Rolnicze oraz ścienne kalendarze na przyszły rok.

Otrzymaliśmy jako parafia z Agencji Rynku Rolnego pewną ilość żywności, m.in. kawa zbożowa, makaron, kasza, płatki, chrupki. Dary skierowane są przede wszystkim do osób uboższych w parafii. Wolontariusze z naszego Parafialnego Caritas wydawać będą te dary od poniedziałku do piątku rano od 9.00 do 12.00 oraz po południu od 16.00 do 19.00 w salce domu DFK. Wymagany jest dowód osobisty osoby odbierającej dary i dane wszystkich członków jego rodziny otrzymujących dary.

Kolektę w przyszłą niedzielę, drugą niedzielę miesiąca, przeprowadzi nasza Rada Parafialna. I znów prośba serdeczna o szczególną ofiarność w przyszłą niedzielę. Oczekujemy na dotację unijną, zwrot części kosztów poniesionych na budowę parkingu przy kościele, ale zanim dotacja przyjdzie, spłacamy pokaźne odsetki kredytu zaciągniętego w banku. Im więcej zatem nazbieramy, tym wcześniej spłacimy dług i więcej pieniędzy zostanie w kasie parafialnej. Pragniemy też bardzo dalej kontynuować prace przy renowacji i konserwacji ołtarzy, ambony, obrazów i figur w naszym kościele. Bóg zapłać serdeczne za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę .

W przyszłą niedzielę też diecezjalna zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

Na dzisiejszą niedzielę i cały nadchodzący tydzień wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Napisane przez admin1 dnia września 02 2011 21:19:00