OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 22. Niedziela zwykła, 28.08.2011

Dziś XXII niedziela zwykła roku liturgicznego. O 17.00 dziś w salce przy plebanii spotkanie pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej z przewodnikiem - z Ojcem Feliksem.

Z racji rozpoczynającego się w tym tygodniu nowego roku szkolnego – dla dzieci i młodzieży w kościele naszym spotkania:

- w czwartek, 1 września, od godz. 17.00 spowiedź św. dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz ich rodziców, o godz. 18.00 Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego o błogosławieństwo Boże w nauce dla dzieci ze szkoły podstawowej, w intencji ich rodziców i nauczycieli; dla dzieci z klas pierwszych poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych;

- o godz. 19.00 w czwartek spowiedź św. dla młodzieży szkół średnich wszystkich typów, o 19.30 Msza św. o błogosławieństwo Boże w nauce dla młodzieży szkół średnich, w intencji ich rodziców i nauczycieli;

- w piątek, 2 września, od godz. 17.00 spowiedź św. dla gimnazjalistów, o 18.00 Msza św. o błogosławieństwo Boże w nauce dla uczniów z Gimnazjum, w intencji ich rodziców i nauczycieli.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi rano i wieczorem, przed każdą Mszą św., odwiedziny chorych w sobotę od 8.00. Zgłoszenie odwiedzin w zakrystii.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy naszym parafianom z Pawłowic – Brody i Dziesiątki, o przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy również naszych parafian z Pawłowic – kolonia przy drodze oraz wioska numery od 1 do 30. Dziękujemy za zrozumienie, troskę o świątynię parafialną, za ofiary na kwiaty. Jeśli to możliwe, prosimy o przyjście z kosiarką do trawy.

Dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza rezydujący w naszej parafii ks. Franciszek Lehnert skierowany został do miejscowości Świerkle k/Opola (więcej o tym na stronie Wydarzenia). Dziękujemy serdecznie ks. Franciszkowi za całoroczną pracę w parafii. Życząc mu Bożego błogosławieństwa polecamy go modlitwom parafian.
Biskup Ordynariusz w rozmowie przekazał, tu zacytuję Jego słowa: „na razie nie mamy dla was księdza” – należy żywi więc uzasadnioną nadzieję, że drugi ksiądz w najbliższym czasie do naszej parafii zostanie jednak skierowany.

W zakrystii mamy już do rozprowadzenia tegoroczne Kalendarze Rolnicze. Polecamy je wszystkim zainteresowanym.

Na dzisiejszą niedzielę i cały nadchodzący tydzień wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Napisane przez admin1 dnia sierpnia 26 2011 21:58:18