OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 20. Niedziela zwykła, 14.08.2011

Bóg zapłać serdeczne za wszystkie ofiary złożone dziś w czasie Mszy św. na potrzeby parafii.

W poniedziałek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. To dzień wolny od pracy. Porządek Mszy św. w naszym kościele niedzielny. Msze św. o 7.30 – 9.30 – 11.00. Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów ku czci Maryi Wniebowziętej. O bukieciki zatroszczy się nasz Parafialny Caritas – będzie je rozprowadzał jutro przed każdą Mszą św.
Kolekta jutrzejsza przeznaczona jest na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.

A po południu jutro w Pawłowicach w plenerze przy zamku festiwal piosenek religijnych. Wystąpią znane zespoły, m. in. Jacek Kierok, soliści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, zespół „Siódma Trąba Baranka”, także kabaret „Śląskie Rancho”. Koncert rozpocznie się po południu już o godz. 14.30, a spotkanie zakończy zabawa taneczna o godz. 20.30. Szczegóły koncertu na plakatach i na stronie internetowej naszej parafii.

W czasie tegoż koncertu nasz Parafialny Caritas będzie rozprowadzał „cegiełki” – z myślą o najuboższych i najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Do każdej „cegiełki” dołączona będzie „niespodzianka”. Bóg zapłać naszym parafianom za wszystkie ofiarowane w ostatnim czasie fanty.

Bóg zapłać również parafianom za gościnę udzieloną pielgrzymom udającym się w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę z diecezji zielonogórsko–gorzowskiej.

W środę przypada Uroczystość św. Jacka, patrona metropolii górnośląskiej. Obchody odpustowe u czci św. Jacka odbędą się w miejscu jego narodzenia – w Kamieniu Śląskim. Suma odpustowa w przyszłą niedzielę o 11.00.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy naszym parafianom z Gorzowa z ulicy Kwiatowej, o przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy również naszych parafian z Gorzowa z ulicy Kwiatowej, prawa strona. Dziękujemy za zrozumienie, troskę o świątynię parafialną i za ofiary na kwiaty.

Już dziś pragniemy zaprosić też do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej na Makowe Wzgórze. Pielgrzymka odbędzie się 27 sierpnia, w ostatnią sobotę miesiąca. Msza św. w Sanktuarium w intencji pielgrzymów o 9.00.

Przed kościołami naszej diecezji dziś zbiórka do puszek na głodujących w środkowej Afryce, gdzie katastrofalna susza doprowadza do śmierci głodowej miliony ludzi. To odpowiedź na apel i prośbę o pomoc Papieża Benedykta XVI i naszego Biskupa Ordynariusza. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na ten cel.

Przed kościołem rozprowadzamy też Gazetki Parafialne. W nich m.in. intencje Mszy św. do dnia 11 września.

Zmarł ksiądz Eryk Hober. Przeżył lat 77. Ks. Hober to kapłan pochodzący z naszego gorzowskiego dekanatu, z Jam. Pracował w diecezji wrocławskiej. Od roku był na emeryturze. Jego pogrzeb odbędzie się w Jamach we wtorek o godz. 11.00 ( Wieczny odpoczynek…)

Napisane przez admin1 dnia sierpnia 12 2011 20:39:05