OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 19. Niedziela zwykła, 7.08.2011

Dziś XIX niedziela zwykła roku liturgicznego. Kolekta niedzielna na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia, w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża - patronki Europy, w środę św. Wawrzyńca, w czwartek św. Klary.

W sobotę 13 sierpnia o 18.45 Nabożeństwo Fatimskie.

W najbliższy wtorek, jak co roku, w parafii gościć będziemy pielgrzymów z diecezji zielonogórsko–gorzowskiej, kilkuset pielgrzymów, przede wszystkim młodzieży, pieszo idących na Jasną Górę. I jak co roku zapukają do naszych drzwi prosząc o nocleg. Około 20 kapłanów i kleryków znajdzie nocleg na plebanii, a jeśli ktoś z pielgrzymów poprosi kogoś z was, parafian z Gorzowa, o gościnę, proszę nie odmawiać. „Gość w dom, Bóg w dom” – mówi stare przysłowie, a jeden z uczynków miłosierdzia mówi wprost: „podróżnych w dom przyjąć”. Nabożeństwo wieczorne dla pielgrzymów we wtorek w kościele, połączone z apelem jasnogórskim, odbędzie się o godz. 20.00. Zapraszamy na to nabożeństwo także wszystkich naszych parafian.

Na 15 sierpnia w Pawłowicach przy zamku zaplanowany jest koncert pieśni religijnych, następnie przewidziana jest też zabawa taneczna. Nasz parafialny Caritas przy tej okazji pragnie rozprowadzać „cegiełki” z niespodzianką. Dziękujemy za już ofiarowane fanty, do 10 sierpnia można je nadal składać w przedsionku salki parafialnej do kartonów lub bezpośrednio do członków parafialnego Caritasu.

W zakrystii przyjmujemy wpłaty na prenumeratę Gościa Niedzielnego na III kwartał.

W szczególny sposób pragniemy podziękować naszym parafianom z Budzowa za sprzątanie kościoła i za złożone przy tej okazji ofiary na kwiaty do naszego kościoła. O przyjście w najbliższą sobotę o g. 9.00 prosimy naszych parafian z Gorzowa z ulicy Kwiatowej, lewa strona. Dziękujemy za zrozumienie, troskę o świątynię parafialną i za ofiary na kwiaty.

Kolektę w przyszłą niedzielę, w drugą niedzielę miesiąca, zbierze nasza Rada Parafialna i polecamy ją szczególniejszej ofiarności wszystkich parafian. Co prawda oczekujemy na dotację z funduszy unijnych obiecaną na budowę parkingu przy kościele, ale na dziś jeszcze nie wiadomo kiedy ona zostanie przyznana, a mamy w tej chwili, jako parafia, do spłacenia pokaźny kredyt w Banku Spółdzielczym w wysokości 50 tysięcy złotych, stąd właśnie dzisiejsza serdeczna prośba o ofiarność w przyszłą niedzielę. Za wszystkie złożone ofiary – Bóg zapłać.

Zapraszamy parafian do udziału we Mszach św. w tygodniu. Czas wakacji i urlopów niech będzie też czasem, kiedy znajdziemy więcej czasu dla Pana Boga i dla własnej duszy.

Do przekazania mamy jeszcze komunikat naszego Księdza Biskupa Ordynariusza:

Czcigodni Duszpasterze,
Kochani Diecezjanie,

w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Benedykta XVI, a także Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, serdecznie proszę Was o udzielenie pomocy głodującym mieszkańcom Wschodniej Afryki, a zwłaszcza Sudanu, Somalii, Erytrei i Etiopii. Katastrofalna susza sprawiła, że około 12 milionów ludzi, wśród nich wiele dzieci, ucieka przed straszliwym widmem głodu w poszukiwaniu pożywienia i pomocy.
W obozach dla uchodźców panują straszliwe warunki sanitarne. Sytuację pogarszają konflikty zbrojne i nieudolne instytucje państwowe.
Dlatego proszę Was o żarliwą modlitwę w intencji wszystkich cierpiących z powodu klęski głodu. Jednocześnie do Was Duszpasterzy zwracam się z prośbą o zorganizowanie w niedzielę, 14 sierpnia br., przed wszystkimi kościołami naszej diecezji, zbiórki ofiar do puszek celem ich bardzo konkretnego wsparcia.
Ufamy, że za pośrednictwem Caritas Internationalis i Caritas krajów afrykańskich, nasza pomoc dotrze w porę do głodujących sióstr i braci.
Wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w niesienie pomocy udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Wasz Biskup
Bp Andrzej Czaja