OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 18. Niedziela zwykła, 31.07.2011

Dziś XVIII niedziela zwykła roku liturgicznego.

We wtorek z Kluczborka za starej parafii po Mszy św. o godz. 7.00 wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Zgłoszenia do jutra przyjmuje parafia w Kluczborku.

Z racji wspomnienia liturgicznego 2 sierpnia Najśw. Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli można uzyskać odpust zupełny – we wtorek lub w przyszłą niedzielę – pod zwykłymi warunkami: czyli spowiedź, komunia św., nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwy w intencjach Ojca św. oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
Odwiedziny chorych w sobotę od 8.00. Zgłoszenie odwiedzin w zakrystii. W zakrystii przyjmujemy również wpłaty na prenumeratę Gościa Niedzielnego na III kwartał.

W liturgii w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.

Nasz parafialny Caritas dziś po Mszach św. w salce w DFK organizuje kiermasz odzieży – za symboliczną złotówkę. Kiermasz adresowany jest do rodzin mniej majętnych i rodzin wielodzietnych. Zapraszamy.

Przy okazji informacja: dochód z zabawy charytatywnej w Tęczynowie wyniósł 2560 zł i w całości przeznaczony jest na cele charytatywne w naszej parafii. I druga informacja, i zarazem prośba: 15 sierpnia w Pawłowicach przy zamku odbędzie się koncert pieśni religijnych, a następnie zabawa taneczna. Caritas pragnie wtedy rozprowadzać wśród uczestników „cegiełki” z niespodzianką. Prośba do wszystkich, jeśli to możliwe – o ofiarowanie fantów, które można składać do 10 sierpnia w przedsionku salki parafialnej przy probostwie lub bezpośrednio do członków naszego parafialnego Caritasu.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, o przyjście w najbliższą sobotę o godz. 9.00 prosimy naszych parafian z Budzowa. Dziękujemy za zrozumienie i troskę o świątynię parafialną.

Zapraszamy parafian do udziału we Mszy św. w tygodniu i życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.

Napisane przez admin1 dnia lipca 30 2011 11:43:31