OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 17. Niedziela zwykła, 24.07.2011

Dziś XVII niedziela zwykła roku liturgicznego.

Jutro święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców.

We wtorek przypada Uroczystość św. Anny, głównej patronki Diecezji Opolskiej. Obchody odpustowe ku czci św. Anny na Górze św. Anny i w Oleśnie w kościele pątniczym.

W przyszłą niedzielę nasz parafialny Caritas po Mszach św. organizuje kiermasz odzieży – za symboliczną złotówkę. Caritas zaprasza wszystkich zainteresowanych, szczególnie osoby mniej majętne i rodziny wielodzietne.

Najwartościowszym i najbardziej poczytnym tygodnikiem w Polsce jest Gość Niedzielny. W zakrystii przyjmujemy wpłaty na prenumeratę Gościa na III kwartał.

W przyszłym tygodniu wyrusza piesza pielgrzymka diecezjalna na Jasną Górę. Z naszego rejonu pielgrzymi wyruszają z Kluczborka, za starej parafii, we wtorek 2 sierpnia. Zakończenie pielgrzymki w sobotę Mszą św. na wałach o godz. 10.00. Zachęcamy parafian, szczególnie młodzież, do udziału w tej pielgrzymce. Zgłoszenia przyjmują parafie w Kluczborku.

Po każdej Mszy św. odbywa się dzisiaj błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów ku czci św. Krzysztofa. Pojazdy do poświęcenia ustawiamy na parkingu przy kościele. Przy tej okazji można złożyć jakąś ofiarę dla misjonarzy. Bez samochodu praca na Misjach nie jest możliwa. Z tych ofiar właśnie są kupowane i utrzymywane samochody naszych misjonarzy. To ogólnopolska akcja organizowana pod hasłem „1 grosz za każdy bezwypadkowy przejechany kilometr”.

Zapraszamy parafian do udziału we Mszy św. w tygodniu i życzymy wszystkim na nadchodzący tydzień, i parafianom i gościom obecnym w parafii, Bożego błogosławieństwa.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z bloku II przy ulicy Chopina, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z ul. Wojska Polskiego (bez bloku). Bóg zapłać za przyjście, za troskę o czystość świątyni parafialnej.

Napisane przez admin1 dnia lipca 23 2011 16:45:36